Mazturīgajiem un represētajiem iespēja apmeklēt "Vadoni"

LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Rīgas pašvaldība mazturīgajiem un represētajiem dos iespēju 18.novembrī apmeklēt muzikālās drāmas "Vadonis" izrādi Nacionālajā teātrī.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti šodien atbalstīja 8059 latu piešķiršanu izrādes apmaksai pilsētas politiski represētajām personām un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem saistībā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 91.gadadienas svinībām.

Galīgais lēmums par līdzekļu piešķiršanu būs jāpieņem Finanšu un administrācijas lietu komitejas deputātiem.

Kā minēts Latvijas Nacionālā teātra vēstulē, sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu vairāku sezonu garumā ir iedibināta laba tradīcija - Latvijas Republikas proklamēšanas svētkos Rīgas pilsētas politiski represētām personām un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem bija iespēja bez maksas noskatīties kādu no teātra izrādēm.

Ņemot vērā šī brīža sarežģīto ekonomisko situāciju, Labklājības departaments šajā gadā nav plānojis līdzekļus sadarbības turpināšanai, par ko arī ir informējis Latvijas Nacionālo teātri.

Saskaņā ar teātra piedāvājumu vienas izrādes "Vadonis" pašizmaksa ir 8059 lati un izrādi var noskatīties 772 skatītāji.

Muzikālās drāmas par Kārli Ulmani "Vadonis" autori ir Zigmars Liepiņš un Kaspars Dimiters.

Liepiņš aprēķinājis, ka mūziku "Vadonim" sacerējis 840 stundās. Dimitera priekšlikumu radīt muzikālu drāmu par Kārli Ulmani viņš saņēmis šā gada 7.janvārī.

Izrāde tapusi sadarbībā ar Liepiņam un Mirdzai Zīverei piederošo aģentūru "Mūza", un pats komponists tajā esot ieguldījis "ar pieciem cipariem rakstāmu summu". Īsi pirms pirmizrādes izrādes veidotāji, pamatā Dimiters, tika ierauti strīdā par autortiesībām ar literātu Nilu Saksu.

Jaunā Zigmara Liepiņa un Kaspara Dimitera mūzikālā drāma tapusi, atsaucoties uz pēdējo gadu notikumiem Latvijā. "Morālā un finansiālā krīze raisa pārdomas un liek uzdot jautājumus visiem, kas ar Latviju saista savu dzīvi šodien un nākotnē. Kāpēc latviešiem izdodas vienoties tikai ekstrēmos apstākļos? Vai latvieši prot izmantot demokrātiju savas valsts pārvaldei? Vai prezidentāla republika nav vienīgais veids, kā pārvaldīt šo mazo valsti? Vai viens cilvēks var uzņemties atbildību par tautas likteni? Kam jānotiek valstī un kam pašā cilvēkā, lai viņš par šādu soli izšķirtos? Kāda ir maksa par valstij un tautai ziedotu mūžu? Zemnieks Kārlis Ulmanis stāvēja pie neatkarīgās Latvijas šūpuļa, piedzīvoja tās ziedu laikus, uzņēmās mesijas lomu un... vai zaudēja? Bija vai nebija vērts uzņemties vadoņa lomu? Kurš varētu būt nākamais?" par izrādes ideju stāstīja tās veidotāji.

Jaunajā izrādē spēlēs Mārcis Maņjakovs, Egils Melbārdis, Dita Lūriņa, Zane Dombrovska, Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Rasma Garne, Zane Jančevska, Anna Klēvere, Līga Liepiņa, Inga Misāne, Ināra Slucka, Evija Skulte, Gunta Virkava, Līga Vītiņa, Indra Burkovska, Ausma Ziemele, Uldis Anže, Jānis Āmanis, Mārtiņš Brūveris, Mārtiņš Egliens, Ivars Kļavinskis, Uldis Norenbergs, Jānis Skanis, Voldemārs Šoriņš, Jānis Vimba, Kaspars Zvīgulis, Jānis Kaijaks, Zigurds Neimanis un citi.

Izrādē piedalās 40 aktieri, tajā skaitā arī Latvijas Kultūras akadēmijas trešā kursa studenti. Izrāde, pēc režisora Edmunda Freiberga teiktā, "risina latviešu eksistenciālās problēmas".

Izrādes scenogrāfs ir Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece - Liene Rolšteina, horeogrāfs - Alberts Kivlenieks.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu