Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgā, Aizkrauklē un Babītē izskanēs kokļu mūzikas festivāls «Gaismas ceļā»

TVNET
Rīgā, Aizkrauklē un Babītē izskanēs kokļu mūzikas festivāls «Gaismas ceļā»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto no XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem
Foto no XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem Foto: Aivars Liepiņš

Novembra beigās un decembrī Aizkrauklē, Babītē un Rīgā izskanēs trešais kokļu mūzikas festivāls «Gaismas ceļā», informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika. Festivāla koncerti notiks 29. novembrī plkst.17 Aizkraukles pilsētas kultūras namā, 30. novembrī plkst.17 Babītes novada kultūrizglītības centrā un 7. decembrī plkst.18 Rīgā, Lielajā ģildē.

Festivāla koncertos tiks atskaņota plaša, daudzveidīga latviešu mūzikas programma - oriģinālmūzika un tautasdziesmu apdares kokļu ansambļiem, arī seši pirmatskaņojumi. Īpaši festivālam jaunus darbus radījuši Georgs Pelēcis, Raimonds Tiguls, Valdis Zilveris, Sarmīte Skrūzmane, Edgars Lipors un Inese Ābola.

Festivāls kopā pulcēs 360 dalībniekus no visas Latvijas. Šogad festivālā kopā ar kokļu kopansambli muzicēs festivāla viesi - jauniešu koris «Maska» diriģenta Jāņa Ozola vadībā.

Aizkrauklē un Babītē notiekošo koncertu apmeklējums būs bez maksas, bet biļetes uz Rīgā gaidāmo pasākumu nopērkamas interneta vietnē «www.bilesuparadize.lv».

Kokļu mūzikas festivāls «Gaismas ceļā» notiek kopš 2009. gada. Tas kļuvis par vienu no centrālajiem Latvijas kokļu mūzikas pasākumiem. Festivāls tiek veidots ar mērķi popularizēt kokļu mūziku un latviešu komponistu darbus kokļu ansambļiem. Festivāla kokļu kopansamblī muzicē dalībnieki no visas Latvijas - bērnu, jauniešu un pieaugušo kolektīvi.

Divu iepriekšējo festivālu laikā koklētāji ir priecējuši klausītājus četros Latvijas novados - Limbažos, Tukumā, Valmierā un Jelgavā, kā arī snieguši divus lielkoncertus Lielajā ģildē, Rīgā. Festivālā savu pirmatskaņojumu ir piedzīvojuši pieci latviešu komponistu oriģināldarbi, kas turpmāk guvuši stabilu vietu kokļu ansambļu repertuārā un iekļauti citos Latvijas mūzikas festivālu koncertos.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu