Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Izdota Vilksona un Piktas grāmata "Līmeņrādis"

"Līmeņrādis" FOTO: publicitātes

Apgāds "Zvaigzne ABC" izdevis pasaules slavu ieguvušo Ričarda Vilkinsona (Richard Wilkinson) un Keitas Pikitas (Kate Pickett) grāmatu "Līmeņrādis" ("The Spirit Level"), informē izdevniecībā.

Grāmata, kas tulkota 19 valodās, zinātniski pamatoti norāda uz ekonomiskās nevienlīdzības postošo ietekmi. Analizējot dažādu valstu statistiku, autori pierāda, ka nevienlīdzība graujoši ietekmē visus sabiedrības slāņus – kā nabagos, tā arī bagātos.

Grāmata jau guvusi plašu ievērību arī Latvijā. Ekonomists Jānis Ošlejs norāda, ka „grāmatā skaidri iezīmēts pārsteidzošs ceļš uz augšupeju – arī Latvijai.

Šis darbs noteikti jāizlasa visiem politiķiem, žurnālistiem, sociālo zinību mācībspēkiem un studentiem,

kā arī aktīvajiem uzņēmējiem, lai saprastu sabalansētas ekonomikas plašo pozitīvo ietekmi”.

Savukārt ekonomists Gatis Kokins uzsver, ka Latvija ir pārdzīvojusi „komunisma nolieguma fāzi kā nekritisku ultralabēju konstrukciju”, tāpēc „mums ir jābūt gataviem uzklausīt Vilkinsona un Pikitas argumentus, kāpēc lielāka vienlīdzība ir ne vien sabiedrības neaizsargāto slāņu interesēs, bet arī uzņēmēju un valstsvīru vajadzība”.

"Līmeņrādis" FOTO: publicitātes
Uz augšu
Back