Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nākamā operas «Dauka» izrāde - tikai 2013.gada jūnijā

BNS
Nākamā operas «Dauka» izrāde - tikai 2013.gada jūnijā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Skats no Andra Dzenīša operas "Dauka" iestudējuma LNO
Skats no Andra Dzenīša operas "Dauka" iestudējuma LNO Foto: Publicitātes foto / Gunārs Janaitis

Komponista Andra Dzenīša operas «Dauka», ar kuru Latvijas Nacionālā opera (LNO) atklāja šo sezonu, apmeklējums tiek vērtēts kā labs, tomēr nākamreiz šo operu varēs redzēt tikai pēc nepilniem deviņiem mēnešiem ‒ nākamā gada jūnijā.

LNO sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Valtenberga atzina, ka par jauno operu saņemtas gandrīz tikai pozitīvas atsauksmes, arī no kritiķiem, tā piedzīvojusi lielu publicitāti un komponists sniedzis daudz interviju. Taču papildu izrādes iekļaut repertuārā nav paredzēts.

Uz jautājumu, vai piepildījušās operas direktora Andreja Žagara bažas par latviešu kūtrumu attiecībā uz pašmāju komponistu operu apmeklēšanu, Valtenberga atbildēja, ka biļetes uz izrādēm gan pilnībā nav izpirktas, tomēr apmeklējums vērtējams kā «gana atzīstams».

Līdz šim jaunā latviešu komponista opera izrādīta divas reizes ‒ 7. un 22. septembrī. Žagars iepriekš norādīja, ka operai ar latviešu komponistu sacerējumiem apmeklētāju skaita ziņā nav veicies tik labi, kā gribētos, tāpēc pagaidām šīs sezonas

repertuārā arī «Dauka» piesardzīgi ielikta tikai trīs reizes ‒ divas septembrī un vienu jūnijā, Rīgas Operas festivāla laikā.«Būsim atklāti – latviešu mediji un skatītāji bieži atgādina par latviešu operu nepieciešamību, bet nez kāpēc tās neapmeklē. Manos 16 gados [operas vadībā] statistika ir tāda, ka mēs tā bēdīgi beidzam latviešu operu izrādīšanu ar 263 pārdotām biļetēm,» iepriekš «Daukam» veltītajā preses konferencē teica Žagars.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu