Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Bolivudas filma taps Vecrīgā

LETA
Bolivudas filma taps Vecrīgā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Indijas filmu studijas "Illuminati Films" sadarbībā ar "Film Angels Studio" Rīgā uzņems lielāko daļu no asa sižeta mākslas filmai "Agent Vinod" nepieciešamajām epizodēm, šodien žurnālistiem stāstīja filmas indiešu producents Dinešs Vidžans.

40 minūtes filmas taps Vecrīgā

No Rīgā uzņemtajām epizodēm filmā tiks izmantotas 40 minūtes garš materiāls, kas galvenokārt būs tapis Vecrīgā, taču filmas režisors Šrirams Raghavans, kurš Latvijā ieradās tikai pirms divām dienām, vēl aizvien iepazīstas ar Rīgu un tās vietām, lai izvēlētos vietas, kur notiks filmēšana. Plānots, ka filmas uzņemšanas darbi notiks arī "čekas mājā", lidostā un citviet.

Režisors Sriram Raghavan piedalās preses konferencē Rīgas Kino muzejā par Indijas filmu studijas "Illuminati Films" ieceri Latvijā filmēt epizodes asa sižeta mākslas filmai "Agent Vinod".
Režisors Sriram Raghavan piedalās preses konferencē Rīgas Kino muzejā par Indijas filmu studijas "Illuminati Films" ieceri Latvijā filmēt epizodes asa sižeta mākslas filmai "Agent Vinod". Foto: LETA

Filmas epizožu vajadzībām arī Latvijā tiks meklēti aktieri, kuri tiks filmēti. Dalībnieki tiks meklēti ne tikai masu skatiem, bet arī kādai nozīmīgai filmas epizodei, kur būs nepieciešama skaista dziedātāja, informēja producents.

Vidžans atklāja, ka pirmo reizi Rīgā ieradās pirms 45 dienām, kad notika tikšanās ar ekonomikas ministru Arti Kamparu, kurš iedrošinājis producentu Latvijā uzņemt filmu. Šis ir pirmais Indijas projekts Latvijā, tādēļ tas ir nozīmīgs projekts arī pašiem indiešiem.

Bolivudas versija par Džeimsa Bonda filmām

Filmas režisors informēja, ka filma būs indiešu versija par Džeimsa Bonda filmām. Šī mākslas filma ir apjomīgs Bolivudas kino projekts, kas tiek filmēts ne tikai Latvijā, bet arī Indijā, Marokā, Francijā, Krievijā, Latvijā un citās valstīs. Rīga kā potenciālā vieta, kur noritēs filmēšana, tika atklāta pavisam nejauši.

Meklējot internetā informāciju, interneta enciklopēdijā "Wikipedia" atradu bildes ar skaistiem Rīgas skatiem.

Lai pārliecinātos, ka pilsēta patiešām ir tāda, kāda tā izskatās bildēs, bija par to jāpārliecinās. Divas dienas, kopš esmu šeit, esmu patīkami pārsteigts par to, cik Rīga ir skaista, un arī uz ielām skan mūzika," sacīja Raghavans, atzīstot, ka patīk arī "Rīgas melnais balzams".

Filmas budžets 10 miljoni ASV dolāru

Filmas kopējais budžets ir 10 miljoni ASV dolāru (5,29 miljoni latu), bet pašai filmēšanai, kas jāsadala starp visām filmēšanas norises vietām, ir atvēlēti 3 miljoni ASV dolāru (1,59 miljoni latu).

Ekonomikas ministrs pauda, ka šis ir nozīmīgs notikums Latvijas filmu veidošanas atdzimšanā. Latvijai ir filmu veidošanas, industrijas un kultūras vēsture, kas dažādu objektīvu iemeslu dēļ pēdējos desmit līdz 20 gadus ir gājusi mazumā. Sadarbība ar vienu no lielākajām pasaules filmu industrijas vietām un vienu no ievērojamākajām Indijas filmu kompānijām ir solis uz priekšu, lai atdzimtu Latvijas filmu radīšana, vēstīja Kampars.

Slavenais Bolivudas pāris Saifs Ali Hans un aktrise Karīna Kapura
Slavenais Bolivudas pāris Saifs Ali Hans un aktrise Karīna Kapura Foto: AFP/LETA

Ministrs skaidroja, ka šajā gadījumā Latvija nodarbojas ar pakalpojumu eksportu. Pieredze un zināšanas, kas ir Latvijas cilvēkiem kopā ar lielāko kompāniju finansējumu un resursiem, spēj sniegt kvalitatīvu pakalpojumu, ko novērtēs cilvēki visā pasaulē, uzskata ekonomikas ministrs.

"Film Angels Studio" nodrošina visus organizatoriskos darbus Latvijā

Indiešu asa sižeta filma Rīgā tiks uzņemta no 25.augusta līdz 22.septembrim. "Film Angels Studio" nodrošina visus organizatoriskos darbus Latvijā, kas saistīti ar filmas uzņemšanu.

Latvijas izpildproducents no "Film Angels Studio" Tomas Makaras atklāja, ka Latvijā aizvien vairāk tiek uzņemtas Āzijas kompāniju filmas. Šā gada pavasarī "Film Angels Studio", sadarbojoties ar Japāņu kompāniju, Latvijā uzņēma filmas epizodes, tagad tiks uzņemts materiāls indiešu filmai, bet nākamā gada sākumā Latvijā plānots uzņemt ainas Dienvidkorejas filmu kompānijai.

Šīs Bolivudas filmas sižets ir spraigs un pilns negaidītu pārsteigumu. Slepenais aģents Vinods atrodas nemitīgā ceļojumā, lai atklātu noziegumus, lai glābtu cilvēkus un lai atmaksātu pāridarījumus. Viņu pavada skaista un šarmanta krievu sieviete Tanja. Tomēr viss nav tik vienkārši, jo līdztekus misijas izpildei slepenajam aģentam ir jārod atbilde uz jautājumu par to, vai skaistā pavadone ir ne vien skaista, bet arī uzticama.

Producents Dinesh Vijan (no kreisās), režisors Sriram Raghavan un Latvijas izpildproducents Tomas Makaras
Producents Dinesh Vijan (no kreisās), režisors Sriram Raghavan un Latvijas izpildproducents Tomas Makaras Foto: LETA

Galvenās lomas filmā atveido aktieris Saifs Ali Hans un aktrise Karīna Kapura.

Filma uz ekrāniem nonāks nākamā gada vasarā. Filmas producenti apsver iespēju filmas pirmizrādi rīkot Rīgā, taču par to vēl tiks domāts.

Kā žurnālistiem atklāja filmas režisors Raghavans, patlaban viņam vēl nav bijis laika iepazīties ar latviešu filmām, taču viņam esot filmas "Rīgas sargi" ieraksts, kuru solās noskatīties brīdī, kad būs vairāk laika.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu