Festivāla "Rīgas ritmi" dienasgrāmata. Pirmā diena

Foto
TVNET
Festivāla "Rīgas ritmi" dienasgrāmata. Pirmā diena
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Origo Summer Stage"
"Origo Summer Stage" Foto: Zane Stankute

Ar šarmantās krievu dziedātājas Kristīnas Kovaļovas, virtuozā itāliešu saksofonista Federiko Milones un burvīgo pašmāju meiteņu "Radio trio" uzstāšanos vakar, 2. jūlijā, "Origo Summer Stage" pie t/c "Origo" tika atklāts jau deviņpadsmitais starptautiskais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls "Rīgas ritmi".

Abus viesmāksliniekus, kā arī "Radio trio" meitenes Gabriēlu Zvaigznīti, Madaru Dzintaru-Plušu un Katrīnu Annu Vīganti muzikāli pavadīja "Riga Jazz Quartet" jeb pianists Viktors Ritovs, ģitārists Rihards Goba, basists Andris Grunte un bundzinieks Andris Buiķis.

Neskatoties uz mainīgajiem laika apstākļiem, festivāla atklāšanas dubultkoncerts pulcēja daudz skatītāju, apliecinot, ka džezs turpina būt dzīvs un aizraujošs arī 2019. gadā.

"Man patīk festivāli, kuros ir ne tikai galvenā koncertzāle, bet arī vairākas mazākas vietas pilsētā," atzina Federiko Milone. "Šis ir viens no tādiem, turklāt ļoti labi noorganizēts. Esmu šeit otro dienu, man ir mēģinājumu telpa un pilnībā skaidrs dienas grafiks, kas man kā māksliniekam ir svarīgi. Un man vispār ļoti patīk Rīgā, šī ir acīmredzami skaista pilsēta, kas ir ļoti atšķirīga no Itālijas pilsētvides."

Foto: Zane Stankute, Sandija Martinsone

"Šodien es spēlēju skaņdarbus, ko iepriekš nezināju, un tas man vienmēr šķiet ļoti interesanti," viņš piebilda par uzstāšanos kopā ar Kristīnu Kovaļovu. "Koncertā ceturtdien džeza klubā ("Trompete") savukārt spēlēšu savu mūziku. Godīgi sakot, man arī labāk patīk spēlēt iekštelpās, jo tad lielā mērā pietiek ar konkrētās vietas akustiku. Es domāju, ka tas patīk lielākajai daļai pūšaminstrumentālistu, jo arī trenējoties mājās tiek spēlēts akustiski. Taču man nav iebildumu spēlēt arī āra pasākumos, jo ir iespēja izpausties citādāk un arī klausītāju ir vairāk."

Foto: Zane Stankute, Sandija Martinsone

3. jūlijā, festivālā "Rīgas ritmi" Kongresu namā uzstāsies starptautiskā world jazz grupa "Freedoms Trio" un Ņūorleānas funky meistars Džons Klīrijs, džeza klubā "Trompete" skatītājus priecēs igauņu gypsy-jazz trio "Titoks", bet atpūtas parkā "Egle" muzicēs džeza izpildītāju konkursa "Riga Jazz Stage" dažādu gadu uzvarētāju apvienība "Riga Jazz Stage All Stars".

Vairāk informācijas rigasritmi.lv.

Foto: "Origo Summer Stage".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu