Valmieras teātrī top Ibsena luga “Alvinga kundze” Māras Ķimeles režijā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Šatrovskis

Jaunā gada pirmais iestudējums Valmieras teātrī (VT) gaidāms 11. janvārī. LMT Mansarda zālē pirmizrādi piedzīvos Henrika Ibsena luga “Rēgi” Māras Ķimeles režijā, kas teātrī tiek iestudēta ar nosaukumu “Alvinga kundze”. Galvenajā lomā aktrise Elīna Vāne.

“Alvinga kundze” jeb Henrika Ibsena 1881. gadā sarakstītā luga “Rēgi” (Latvijas skatītājiem zināma arī ar nosaukumu “Spoki”) ir stāsts par sievieti un notikumiem viņas ģimenē, kuru galvenais izraisītājs ir viņas pāragri mirušais vīrs Edvards Alvings.

Kad no Parīzes mājās atgriežas viņas dēls, jaunais gleznotājs Osvalds Alvings un viņas jaunības dienu mīlestība mācītājs Manderss, Alvinga kundze nonāk dilemmas priekšā: saglabāt dēlā radītās ilūzijas par tēvu vai tās sagraut ar patiesību – nepielūdzamu un aukstu kā gaismu virs Norvēģijas kalnu ledājiem.

Izrādes radošajā komandā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Marija Ulmane un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, lugas tulkojuma jaunā redakcijā Madara Rutkēviča.

Pārējās lomās Pauls Iklāvs, Krišjānis Salmiņš, Klinta Reinholde, Aigars Vilims.

Slavenā norvēģu rakstnieka luga Valmieras teātrī tiek iestudēta trešo reizi. 1955. gadā šo darbu iestudēja Māras Ķimeles vecmāmiņa, režisore Anna Lāce, savukārt 1999. gadā tapa izrāde Feliksa Deiča režijā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu