Foto ⟩ Ar stāvvovācijām pēc izrādes "Mauglis" sumina Mārtiņu Braunu

TVNET
Ar stāvvovācijām pēc izrādes "Mauglis" sumina Mārtiņu Braunu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Lauris Vīksne

Nedēļas nogalē tika aizvadīta divus gadus gaidītā rokoperas "Mauglis" jauniestudējuma pirmizrāde, kuras izskaņā komponists un iestudējuma dalībnieki tika sumināti ar stāvvovācijām.

Rokoperas jauniestudējuma pirmizrāde sākotnēji tika paredzēta vēl 2020. gada rudenī, lai ieskandinātu komponista Mārtiņa Brauna jubilejas gadu, taču globālie notikumi ieviesa savas izmaiņas – pirmizrāde notika vien šogad. Diemžēl ārkārtējā stāvokļa ietekmē to nevarēja apmeklēt visi skatītāji, arī turpmākās izrādes Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Siguldā un Rīgā šogad notikt nevarēs.

"Izrādes veidotāji naivi ticēja valdības locekļu vairākkārt paustajam, ka epidemioloģiski drošajā jeb “zaļajā” formātā notiekošie pasākumi, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, netiks ierobežoti. Mēs lieliski izprotam, ka valdības neizlēmības un sabiedrības arogances rezultātā mēs esam epidemioloģiskās katastrofas priekšvakarā, tādēļ valdībai vajadzēja aizmirst par saviem solījumiem un ierobežot publisko pasākumu norisi, taču ceram, ka Ministru kabinets nemēģinās savas kļūdas labot uz kultūras pasākumu nozares privātā sektora rēķina un drīzumā sekos valdības lēmums, kas pasākumu rīkotājiem šajā laikā plānotos pasākumus ļaus atcelt un veikt biļešu naudas atmaksu par biļetēm, lai pasākumi nebūtu formāli jāpārceļ uz nenoteiktu laiku,” saka rokoperas jauniestudējuma producents Juris Millers.

Uzreiz pēc pirmizrādes nupat aizvadītajā 70 gadu jubilejā komponistu Mārtiņu Braunu pirmizrādē sveica Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks Uldis Zariņš, pasniedzot komponistam Kultūras ministrijas Atzinības rakstu “Par radošu, profesionālu un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mūzikas mākslā un izcilību visos mūzikas žanros, sveicot 70 gadu jubilejā.”

Foto: Rokoperas "Mauglis" pirmizrāde.

Rokoperas jauniestudējums pie skatītājiem klātienē nonāks vien nākošgad, bet jau drīzumā ikvienam būs iespēja noskatīties tā videoierakstu, iegādājoties piekļuves kodu “Biļešu paradīzē”.

Rokopera “Mauglis” ir pēdējo gadu vērienīgākais un krāšņākais muzikālais iestudējums bērniem un jauniešiem. Tajā piedalās aktieri un dziedātāji Igors Siliņš, Kārlis Tols, Aija Dzērve, Juris Vizbulis, Edgars Lipors, Elīna Bojarkina, Rihards Zelezņevs (“Spēlmaņu nakts” godalgas “Gada labākais jaunais aktieris laureāts), Jānis Kirmuška, Māris Skrodis, Rūdolfs Trēziņš, Anatolijs Kreipāns, Jēkabs Reinis (godalgas “Lielais Kristaps” laureāts), Juris Millers un Jānis Skanis, kā arī tautas deju kolektīva “Dzintariņš” dalībnieki. Izrādē uz skatuves bija arī mūziķi Mārtiņš Brauns, Aivars Gudrais un Ernests Mediņš. Iestudējumu veidoja režisors Jānis Mūrnieks, horeogrāfe Sanita Misika, vokālā pedagoģe Ieva Sutugova, aranžētājs Kristaps Krievkalns, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Linda Oše, gaismu režisors Artūrs Feldmanis, skaņu režisors Māris Mēness, pirotehnikas specefektu mākslinieks Kalvis Kalniņš un producents Juris Millers. Rokopera “Mauglis” pirmo reizi tika iestudēta 1982. gadā un turpat 10 gadu laikā to noskatījās 180000 skatītāju. Kopš tā laika vairākkārt tika veidoti koncertuzvedumi un deju iestudējumi, taču šoreiz rokopera “Mauglis” ir iestudēta kā pilnvērtīga izrāde, veidojot libretu pēc Radjarda Kiplinga un Leldes Stumbres darbu motīviem.

Ņemot vērā to, ka izrāžu norise šogad nebūs iespējama, no 15. novembra skatītājiem būs iespēja noskatīties rokoperas “Mauglis” videoierakstu. Biļetes uz to jau drīzumā būs nopērkamas “Biļešu paradīzē”.

Rokoperas “Mauglis” jauniestudējums ir vienīgais komponista Mārtiņa Brauna 70 gadu jubilejas notikums, kas tapis pateicoties Rīgas domes, “Tenapors”, “Advertex”, “James Read”, “Bluebox”, Latvijas universitātes Botāniskā dārza, Latvijas Kultūras koledžas un Rīgas Mākslas un Mediju tehnikuma atbalstam. Valsts Kultūrkapitāla ekspertu komisijas divu gadu laikā trīs reizes noraidīja atbalsta sniegšanu komponista Mārtiņa Brauna jubilejas vienīgā svinību pasākuma organizēšanai.

Mārtiņš Brauns
Mārtiņš Brauns Foto: publicitātes
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu