Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Trejasmens» laiž klajā kultūrvēsturisku pētījumu un dubultalbumu

TVNET
«Trejasmens» laiž klajā kultūrvēsturisku pētījumu un dubultalbumu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tautas mūzikas kopa "Trejasmens"
Tautas mūzikas kopa "Trejasmens" Foto: Publicitātes foto

Tautas mūzikas kopa «Trejasmens» laiž klajā izdevumu «No ropažnieku dzīves», kas veltīts Ropažu novada kultūrvēsturei un folklorai.

Lasītājs tajā atradīs Ropažu vēstures notikumu pārskatu, bet īpaša vērība veltīta tautasdziesmām un folkloras kustībai Ropažu novadā. Ropaži – Rodopoyse – pirmo reizi ir pieminēti jau «Indriķa hronikā» 1205. gadā, līdz ar to šis novads var lepoties ar senu un bagātīgu vēsturi. Šis būs pirmais tāda apjoma novadpētniecisks apkopojums par Ropažu lībiešu un latviešu kultūrvēsturi, dziesmām un teikām. Grāmatā ir iekļauts arī bagātīgs vēsturisko attēlu materiāls.

Grāmatas pielikumā ir divi audiodiski. Vienā iekļautas ar Ropažu novadu saistītās tautasdziesmas un ziņģes, otrā – dzejoļu, nostāstu, teiku un hroniku fragmentu lasījumi. Albuma izdošanas iniciatori ir Ropažu tautas mūzikas kopas «Trejasmens» dalībnieki. «Trejasmens» apvieno ļaudis, kurus interesē ne tikai senās latviešu tautasdziesmas, bet arī arheoloģija, amatniecība un vēsture. Ierakstā piedalījās Zaķumuižas folkloras kopa «Oglīte», Ropažu vīru ansamblis «Karma», biedrība «Livonensis», grupa «Rāva», folkloras un seno cīņu kopa «Vilkači», folkloras draugu kopa «Skandinieki» un vēl pieaicināti muzikanti.

«Kad vēstures notikumi un gara jaunrade sadod rokas, uzplaukst tautas dvēsele. Un zied. Un dzied. Un rada. Tauta, kurai ir cīņas spars, dziesma un fantāzija, ir mūžīga.» Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs «Rodenpoys».

Albuma atvēršana un koncerts notiks 2.decembrī Ropažu Kultūras un izglītības centra lielajā zālē plkst. 20.00.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu