Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Notiks Latvijas Literatūras gada balvas prozas lasījumi

TVNET
Notiks Latvijas Literatūras gada balvas prozas lasījumi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Piektdien, 8. aprīlī, Kaņepes Kultūras centrā notiks Latvijas Literatūras gada balvas («LaLiGaBa») prozas lasījumi, kuros piedalīsies spilgtāko 2015. gadā klajā laisto prozas un tulkojumu grāmatu autori, informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Prozas lasījumi sāksies plkst.18, un tajos piedalīsies Māris Bērziņš, Vladis Spāre, Inga Žolude, Guntis Berelis, debitante prozā - Sabīne Košeļeva, kā arī iecienīti tulkotāji - Maima Grīnberga, Inga Karlsberga un Halina Lapiņa.

Pasākumu vadīs rakstnieks Osvalds Zebris, bet par muzikālajām starpspēlēm rūpēsies mūziķis Rihards Lībietis.

«LaLiGaBa» ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinību izcilākajiem darbiem, kas gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Par tā norisi kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Balvas ieguvējs katrā no nominācijām tiks paziņots un apbalvots noslēguma ceremonijā 21.aprīlī plkst.18 Spīķeru koncertzālē. Balvas ieguvēji katrā nominācijā saņems naudas balvu un balvas simbolisko veidolu - «LaLiGaBa» lampu, kuru veidojusi dizaina studija «Mājo», iemiesojot ideju par grāmatu kā gaismas simbolu.

Jau ziņots, ka «LaLiGaBa» šoreiz par mūža ieguldījumu piešķirta dzejniekam un rakstniekam Jānim Rokpelnim. Rokpelnim balva piešķirta par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā, radot augstvērtīgus literāros darbus dzejā un atdzejā.

Savukārt pie specbalvas par nozīmīgu ieguldījumu pasaules kultūrtekstu latviskošanā ticis dzejnieks Uldis Bērziņš. Bērziņš specbalvu ieguvis par «Eddas dziesmas» tulkojumu no senislandiešu valodas, kuru izdevis apgāds «Jānis Roze».

«LaLiGaBa» žūrijai šoreiz vērtēšanai tika iesniegtas 73 grāmatas, kas iznākušas 2015. gadā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu