Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Labākās vācu filmas Rīgā!

LETA
Labākās vācu filmas Rīgā!
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: LETA

No 29.oktobra līdz 4.novembrim Rīgā, kinoteātrī "Rīga", notiks gadskārtējā vācu filmu nedēļa jeb sestā Berlīnes kinofestivāla filmu nedēļa Rīgā, informēja Gētes institūta Rīgā kultūras programmu koordinatore Antra Balode.

"Berlināles" filmas "Pianomānija" un "Viskijs ar vodku"

Septiņu dienu laikā kino mīļotājiem kinoteātrī "Rīga" tiks piedāvātas septiņas dažādas jaunākās vācu filmas ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā, tostarp Liliana Franka un Roberta Kibisa filmu "Pianomānija", kas jau paspējusi iegūt dažādas kino balvas.

Filmu programmā būs iekļauta arī "Berlināles" šā gada kinofestivāla konkursa filma "Laupītājs", kas ir stāsts par vispusīgi apdāvinātu cilvēku - veiksmīgu maratonskrējēju un sērijveida banku aplaupītāju.

Ar filmu "Pianomānija" Rīgā tiks atklāta vācu filmu nedēļa. Šī ir neparasta dokumentālā filma par "Steinway & Sons" galveno tehniķi un klavierskaņošanas meistaru Štefanu Knipferu. Filma ar mīlestību un humorpilni ataino mirkļus no absolūtās mīlestības pret detaļu precizitāti un perfekciju. "Pianomānija" piedāvā vienreizēju skatījumu uz aizraujošajiem perfektā skanējuma meklējumiem, kā arī izcilu izpildītāju muzikālos priekšnesumus.

Filma "Pianomānija" ieguvusi apbalvojumus Sanfrancisko Starptautiskajā kino festivālā, Lokarno Starptautiskajā filmu festivālā un žūrijas goda balvu "Eurodok 2010".

Vācu filmu nedēļas "Berlinale 2010 Riga" programmā iekļauta arī režisora Andreasa Drēzena filma "Viskijs ar vodku". Šīs filmas galvenais varonis Oto Kulbergs ir novecojusi vācu kino zvaigzne. Ar viņa vārdu filmas komandas sastāvā vēl arvien reti kas var noiet greizi kasē, un šī iemesla dēļ režisors Martins Telleks pieņem viņu savā jaunajā filmā. Taču filmēšanā Kulbergs rada problēmas, jo viņš par daudz dzer.

Alēna Gšponera filma "Lila, Lila"

Kinoteātrī būs skatāma arī režisora Alēna Gšponera filma "Lila, Lila". Šajā filmā varonis Dāvids Kerns strādā par oficiantu un ir visādi citādi neuzkrītošs cilvēks. Taču zibenīgas pārmaiņas notiek brīdī, kad viņš grib iepatikties simpātiskajai literatūras studentei Marijai. Kādā krāmu tirdziņā iegūtā naktsskapītī viņš atrod svešu manuskriptu, pārraksta to uz datora un iedod Marijai to izlasīt kā savu. Viņa ir sajūsmā ne tikai par tekstu, ko slepus nosūta kādai izdevniecībai, bet arī par rakstītāju. Pēc publikācijas Dāvids ir pieprasīts kā neviens cits, un mīļotā ir iekarota. Taču tad uzrodas kāds noplucis tips un apgalvo, ka esot grāmatas īstais autors.

"Laupītājs" un "Durvis"

Trīs seansos kino mīļiem būs iespēja redzēt režisora Benjamina Heizenberga filmu "Laupītājs", kas ir ne tikai konkursa skates filma Berlīnes kinofestivālā, bet ieguvusi arī Bavārijas kino balvu 2009.gadā nominācijā "Labākajam jaunajam režisoram". Filma uzņemta pēc Martina Princa tāda paša nosaukuma romāna motīviem

Kinoteātrī "Rīga" būs skatāma arī režisora Anno Zaula filma "Durvis", kuru ieteicams skatīties no 16 gadu vecuma. Šajā filmā piecus gadus pēc meitas traģiskās nāves, kurā līdzvainīgs arī pats, gleznotājs Dāvids ir cilvēcisks vraks bez cerībām piedot pats sev vai sagaidīt piedošanu no bijušās sievas. Taču kādu dienu rodas iespēja vērst visu par labu. Aiz kādām durvīm viņš atklāj paralēlo pasauli, precīzu savas dzīves kopiju pirms pieciem gadiem. Tagad viņš var paglābt meitu no traģiskā negadījuma, taču pēc tam viņam jānonāvē pašam sevi, savu jaunāko es, lai kļūtu par labāku vīru un tēvu.

Vācu filmu nedēļas programmā iekļauta arī režisora Zenkes Vortmana filma "Pāveste Joanna". 814.gadā sievietes dzīves ceļš ir iepriekšnoteikts - strādāt, dzemdēt bērnus, mirt jaunos gados. Taču Joanna saceļas pret šādu kārtību, viņa ir pārliecināta, ka Dievs paredzējis viņai citu misiju. Kad viņas iemīļotais, aristokrāts Gerolds, dodas karā, viņa seko savai iekšējai balsij un ar Johanesa vārdu kā vīrietis iestājas bendiktiešu klosterī. Ieguvusi cieņu kā dziedinātājs, īsi pirms sava noslēpuma atklāšanas viņa bēg uz Romu, kur satiekas ar Geroldu. Abu mīlestība apdraud Joannas virzīšanos uz augšu baznīcas hierarhijā līdz pat augstākajam postenim, jo pretinieki gaidīt gaida izdevību viņas gāšanai.

Programmas "Berlinale 2010 Riga" laikā Gētes institūts Rīgā skatītājiem piedāvās īsfilmu programmu, atklājot citu skatījumu uz vācu kino. Filmas atspoguļos cilvēciskās komunikācijas fenomenus, ielūkosies modernās dzīves bezdibeņos un tematizēs indivīda un sabiedrības ambivalentās attiecības. Īsfilmu programmā būs iekļautas astoņas īsfilmas.

Kritiķe: "Berlinālē" redzamās filmas lauzīs stereotipus par racionālā un emocionālā proporcijām vācu kino

"Berlinālē" redzamās filmas lauzīs stereotipus par racionālā un emocionālā proporcijām vācu kino, Rīgā notiekošās vācu filmu nedēļas programmai veltītajā preses konferencē sacīja kino kritiķe Daira Āboliņa.

Foto: LETA

Kaut arī programmā iekļautajā pilnmetrāžas filmā "Laupītājs" tiek iztirzāta kriminālā tēma, kas mijas ar dokumentālā kino elementiem, "Pāvestē Joannā" risināts vēsturisks stāsts un pārpratumiem pilns mīlas stāsts, "Durvis" ir trilleris ar misticisma, fantāzijas elementiem, "Viskijs un vodka" - komēdija ar melanholijas piedevu, bet "Pianomānijā" pārstāvēts dokumentālā kino žanrs, katru no kinolentēm caurstrāvo spēcīga emociju gamma.

"Berlināles" programma papildināta ar īsfilmu ciklu "Cits skats uz Vāciju", kurā ietvertas astoņas vācu režisoru īsfilmas.

"Auditorija interesējas par īso noveļu formu, un patlaban īsfilmu uzņemšana ir kļuvusi par nozīmīgu kino tendenci,"

piebilda Āboliņa.

Gētes institūta Rīgā kultūras programmu koordinatore Antra Balode norādīja, ka četras no programmā iekļautajām filmām ir tapušas kā Vācijas kopražojums ar citām valstīm.

"Tas rāda, ka filmas ir zaudējušas nacionāla zīmola nozīmi,"

sacīja Balode.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu