Voldemāra Johansona darbi iekļauti Beļģijā skatāmā izstādē «Ūdens karš»

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Līdz 26. jūnijam Beļģijas pilsētā Kortreikā, izstāžu zālē «Budafabriek», būs apskatāma starpdisciplināra izstāde «Ūdens karš» («Waterwar»), kurā iekļauti arī latviešu mākslinieka Voldemāra Johansona darbi, informēja pasākumu aģentūras «Pareizā ķīmija» projektu vadītāja Austra Savicka.

Izstādē izvietoti 43 eksponāti, ko radījuši mākslinieki, uzņēmēji, zinātnieki un vides aktīvisti. Visi darbi veltīti ar ūdeni saistītām tēmām, pieaicinot dažādu nozaru pārstāvjus un tādējādi laužot ierasto diskursu par drūmo nākotnes scenāriju saldūdens piekļuvei. Starp 15 valstu pārstāvju darbiem īpaša vieta ir ierādīta latviešu mākslinieka Johansona diviem darbiem - 2007.gadā tapušajam darbam «Gaisa straumes» un pagājušā gada darbam «Slāpes».

Izstāde «Ūdens karš» iedalīta septiņās cilvēka un ūdens cīņu ainās - piesārņojums, komercializācija, globalizācija, ūdens pārvadājumi, ainava un infrastruktūra, enerģija un klimata izmaiņas. Pie pēdējās sadaļas apskatāmi mākslinieka Johansona darbi, kuros redzamas ūdens svārstības un vētras radīti milzu viļņi, kas notverti videogleznā «Slāpes».

Darba «Slāpes» pirmizrāde notika pērnā gada septembrī starptautiskajā jaunā teātra festivālā «Homo Novus», ko producēja Latvijas Jaunā teātra institūts un Johansons.

Izstādes «Ūdens karš» starptautiskā dimensija, kurā spēkus apvienojuši gan mākslinieki, gan zinātnieki, gan starptautiski uzņēmumi, veidota ar nolūku diskutēt par ūdens nozīmi civilizācijas izdzīvošanas kontekstā.

Līdz šim mākslinieka Johansona darbi bijuši izstādīti Vācijā, Nīderlandē, Polijā, Rīgā un Beļģijā. Kopš 2009. gada mākslinieks strādā Mākslas pētījumu laboratorijā un ir Jauno mediju kursa pasniedzējs Liepājas Universitātē.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu