Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pikantā iestudējuma «Dekamerons SPA stilā» pirmizrāde. Ielūkojies foto!

TVNET
Pikantā iestudējuma «Dekamerons SPA stilā» pirmizrāde. Ielūkojies foto!
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Liepājas teātrī Dž.Dž.Džilindžers 25. aprīlī skatītājiem piedāvās pikantus stāstus «Dekamerons SPA stilā», kas tapuši pēc Fejas Veldones romāna motīviem (tulkojis un dramatizējis pats režisors).

Feja Veldone ir britu rakstniece un dramaturģe. Dzimusi 1931. gadā, joprojām aktīvi raksta jaunus darbus, pārsvarā romānus. Viņas darbi tiek pieskaitīti feminisma literatūrai, tajos

viņa stāsta par mūsdienu sieviešu dzīvi pasaulē, kurā valda vīrieši.

Romāns «Dekamerons SPA stilā» sarakstīts 2007. gadā, un ne tikai nosaukumā, bet arī darba struktūrā vērojamas paralēles ar Bokačo 14. gadsimtā sarakstītajām novelēm, kurās, bēgot no mēra, kādā villā satiekas vairākas sievietes un vīrieši, kas laika kavēklim stāsta pašu piedzīvotus stāstus par mīlestību, cilvēku gribasspēku u.tml. Arī Veldones romānā stāsti ir tie, kas veido darba struktūru. Tikai 21. gadsimtā sievietes bēgs nevis no slimības, bet stresa pilnās dzīves, kurā lielu lomu ieņem gan karjera, gan, protams, vīrieši.

Iestudējuma centrā būs sešas sievietes, kuras atveidos aktrises Inese Kučinska, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Ilze Jura un Signe Ruicēna. Viņas visas ieradīsies kādā prestižā SPA, lai, atpūšoties un tukšojot vienu šampanieša glāzi pēc otras, atklātu savas dzīves noslēpumus. Viņu vidū būs gan neiroķirurģe, kurai ir doktora grāds, bet kura nespēj satikt savu īsto vīrieti, gan lektore, kurai stresa gadījumā pulss sasniedz 200 sitienus minūtē.

Viņu stāstu varoņu, kā arī SPA apkalpojošā personāla lomās iejutīsies aktieri Mārtiņš Kalita, Gatis Maliks, Viktors Ellers, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis un Sandis Pēcis.

Liepājas teātra skatuvi par SPA atpūtas zonu pārvērtīs scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu