Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Cirka arēnā tiksies ziloņi no Āfrikas un Indijas

LETA
Cirka arēnā tiksies ziloņi no Āfrikas un Indijas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Ieskats Rīgas cirka jaunajā programmā "Ceturtā dimensija"
Ieskats Rīgas cirka jaunajā programmā "Ceturtā dimensija" Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Rīgas cirka programmā «Ceturtā dimensija» arēnā tiksies ziloņi no Āfrikas un Indijas latvietes Leldes Feldmanes un šveicieša Larsa Selesa vadībā. Feldmane par darbu ar ziloņiem stāstīja, ka tie ir ļoti gudri dzīvnieki. Viņa uzsvēra, ka saskaņu ar dzīvniekiem gan arēnā, gan dresēšanas laikā var sasniegt tikai, ja uztver tos kā līdzvērtīgus sev. Ziloņi Sabu un Burma programmā parādīs, ka to intelekts ir līdzvērtīgs viņu spēkam, kā arī to, cik uzmanīgi un piesardzīgi var būt lielie dzīvnieki. Mākslinieki ar priekšnesumiem bijuši Francijā, Čehijā, kā arī Polijā un citur.

Mākslinieku ekvilibristu Markinu priekšnesums esot komandas darbs. Apvienība ieguvusi daudz apbalvojumu cirka festivālos. Par priekšnesumu «Ekvilibristi uz spolēm «Gandrīz nopietni«» 2012.gada Parīzes festivālā Markini ieguvuši sudraba medaļu, 2013.gada Montekarlo festivālā - bronzu, 2013.gada Monreālas festivālā viņi ieguvuši «Čārlija Čaplina Zelta kausu» par priekšnesumu «Ekvilibristi ar peršiem «Nopietni ļaudis«», savukārt 2011.gadā Kubā Markini ieguvuši Rekordistu nosaukumu. 2012.gadā festivālā Ķīnā apvienība saņēmusi sudraba medaļu.

Mākslinieki no Sanktpēterburgas - Alfija un Maksims Masļanovi - ir cirka mākslinieki jau piektajā paaudzē. Viņai ar saviem dresētajiem kaķiem apbraukājuši gan Eiropu, kā arī uzstājušies Japānā. Programmā uzstāsies arī trīs žonglieri no Lietuvas - brāļi Kundroti -, kuri janvārī, piedalījās Rīgas cirkā rīkotajā starptautiskajā festivālā «Zelta Kārlis 2014».

Programmā uzstāsies arī Jeļizaveta Rezņičenko no Sanktpēterburgas, kura savas profesionālās cirka gaitas sāka tieši Rīgas cirkā iepriekšējā programmā «Divas stundas cirka pasaulē» ar gaisa vingrošanas priekšnesumu. Šajā programmā viņa uzstāsies ar priekšnesumu «Meitene bez kauliem», kur vingrotāja, izmantojot savu lokanību, parādīs cilvēka ierobežotību noteiktā vidē. Māksliniece esot izaugusi Sanktpēterburgas cirka studijā. Viņa ir startējusi augstas raudzes starptautiskos konkursos Krievijā, Ukrainā, Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Vācijā un citur.

Rīgas cirka valdes locekle Lolita Lipinska stāstīja, ka Rīgas cirks parasti sāk pavasari ar fantāzijas iedzīvināšanu. Arī šogad Rīgas cirka pavasara programma būs veltīta šai tēmai.

Programma «Ceturtā dimensija» būs skatāma no rītdienas līdz 11.maijam.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu