Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Uģa Prauliņa "Opera Ficta" pirmatskaņojums

TVNET
Uģa Prauliņa "Opera Ficta" pirmatskaņojums
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Svētdien, 7. augustā, plkst. 16 Ventspils teātra namā Jūras vārti pilsētas svētku noslēgumā skatītāju vērtējumam tiks nodota Uģa Prauliņa folk-baroka opera "Opera Ficta", informē Iveta Ērkšķe, t/n "Jūras vārti" producente.

Pamatojot latīnisko darba nosaukumu – "neīsts/izdomāts darbs", operas libreta autori Uģis Prauliņš, režisore Iveta Ērkšķe un izrādes muzikālais vadītājs Ivars Cinkuss pauž, ka "skaņdarbs būs tikai un vienīgi mūsu iespaids par Kurzemi 17. gadsimtā, kad zemi plosīja poļu–zviedru karš, notika asas protestantu un katoļu sadursmes, kad hercoga Jēkaba nonākšanu tronī lielā mērā sekmēja viņa krusttēvs - Anglijas, Īrijas un Skotijas karalis Džeimss I".

U.Prauliņa mūzikas valodā būs spilgti jaušamas 17. gadsimta muzikālās estētikas klātbūtne savienojumā ar krāšņu latviešu etnomūzikas devu.

Izrādes varoņu lomās iejutīsies Zigfrīds Muktupāvels (Pusmūža kungs, sabiedrisko attiecību speciālists), Jānis Kurševs (Gara gaismu alkstošs jauns cilvēks no tautas), Zane Šmite un Kristīne Kārkle Puriņa (Raganas, tautiskas sievas). Ar horeogrāfa Agra Daņiļēviča palīdzību "Collegium Vocale Ventspils" dziedātāji pārtaps galminiekos, tautas ļaudīs un vilkačos.

Izrādes muzikālo pavadījumu veido lieliskie latviešu mūziķi Agnese Kanniņa Liepiņa, Liene Brence, Ainārs Paukšēns un Andris Grunte, Kristīne Stumbure un Ieva Birzkopa, Valdis Muktupāvels, Matīss Akurāters, Ilze Grunte un Arnolds Kārklis, kā arī Uģis Prauliņš un Ivars Cinkuss.

Operas vizuālo tēlu veidojuši scenogrāfs Ivars Mailītis un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Biļetes var iegādāties t/n “Jūras vārti” un “Biļešu servisa” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv .

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu