Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ielīgošanas pasākumu izlase - ar dziesmām, dejām, zāļu pirtīm

TVNET/LETA
Ielīgošanas pasākumu izlase - ar dziesmām, dejām, zāļu pirtīm
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Jau no 17.jūnija, gan Rīgā, gan Latvijā līdz pat pašam Līgovakaram risināsies dažnedažādi ielīgošanas pasākumi. Tālab piedāvājam nelielu ielīgošanas ceļvedi!

* Mežaparks

18. jūnijā no plkst.11 līdz 18 interesenti aicināti uz «Latvijas novadu siera dienu 2011». Pasākumā piedalīsies: folkloras kopas, grupa «Lauku muzikanti», duets Santa Zapacka un Harijs Ozols, Nikolajs Puzikovs. Darbosies veselības skola, pavārmākslas akadēmija, kā arī gaidāmi konkursi un dažādas atrakcijas.

* Bastejkalns

18.jūnijā no plkst.18 līdz 21 notiks Jāņu ielīgošanas pasākums, kurā folkloras kopas vīs vainagus un ozollapu vītnes, dziedās līgotnes, gatavos lāpas un mācīs Līgo svētku tradīcijas. Visi pasākuma apmeklētāji taps par vienu kuplu saimi, kas gatavojas Jāņu ielīgošanai ar siera siešanu, rotaļām un dejām. Pasākumā piedalīsies «Grodi», «Krulla», «Laiva», «Rija», «Skandenieki», «Vilcenes», «Vilkači» , «Berendejka», «Iljinskaja Pjatnica», Mālpils «Mālis» un Katlakalna folkloras kopa.

Folkloras kopa "Skandinieki"
Folkloras kopa "Skandinieki" Foto: LETA

* Tēlnieku parks pie Mārupītes

18.jūnijā Vides aizsardzības klubs sadarbībā ar Barona muzeju un deju skolotāju folkloristu Ernestu Spīču aicina uz Jāņu deju un rotaļu mācīšanos. Tikšanās, sākot no plkst.13 līdz 15 Tēlnieku parkā pie Mārupītes,

* Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs

19.jūnijā muzejā plkst. 12 -17 būs «Gardēžu diena», kad dažādās muzeja sētās notiks siera siešana, alus un citu dzērienu darināšana, maizes cepšana, reņģu un bušu kūpināšana. Būs arī spraigas sacensības sīpolu griešanā, kartupeļu un burkānu tīrīšanā, siera rituļa ripināšanā, alus mucas celšanā un medus laizīšanā.

20.jūnijā plkst. 14 - 17 norisināsies Amatu diena, kad darbosies kokgriešanas, pīšanas, kalšanas, podniecības, rokdarbu u.c darbnīcas. Ezera krastā ikviens varēs mācīties veidot dažāda veida ugunskurus

21.jūnijā plkst. 14 - 17 muzejā skanēs Sentēvu tradīciju diena ar dziesmām, dejām, rotaļām, teiku un pasaku stāstīšanu, buršanos un apdziedāšanos.

22.jūnijs plkst. 14 - 17 būs Rotāšanas diena ar pirts slotu siešanu, pirtī iešanu, zāļu vākšanu, vainagu pīšanu un ķermeņa kopšanu.

18.jūnijā pie tirdzniecības centra "Spice" varēs vizināties ar "Rakšu" kamieli Sultānu
18.jūnijā pie tirdzniecības centra "Spice" varēs vizināties ar "Rakšu" kamieli Sultānu Foto: publicitātes

* Lauku labumu tirdziņš pie «Spices»

Līdz 22. jūnijam darbosies lauku labumu tirdzniņš pie «Spices», kur zemnieki piedāvās produktus Līgo svētku galdam. Tirdziņa apmeklētāji varēs iegādāties arī Līgo svinēšanai nepieciešamos produktus - izlejamo alu, alus kausus, Jāņu zāles un stādus, kā arī svaigus un veselīgus gardumus tieši no Latvijas zemniekiem. Plašā klāstā būs pieejami piena produkti, piemēram, sveramais biezpiens, krējums, siers, kā arī zaļumi, dārzeņi, augļi, ogas un to pārstrādes produkti, medus, smiltsērkšķu produkti, gaļa (svaiga, žāvēta, vītināta), zvejas produkti, maize, garšaugi un mājas konditorejas izstrādājumi.

Sestdien, 18. jūnijā, tirdziņā bērnus vizinās kamielis Sultāns no viesu nama Rakši.

* Jāņa Akuratera muzejs un Ojāra Vācieša memoriālais muzejs

20. jūnijā plkst. 19 notiks Jāņu ielīgošana Torņakalnā un zāļu vakaru. Ielīgosim Jāņus kopā ar «Skandiniekiem». Pasākumu vadīs Iveta un Vidvuds Medeņi. Tuvi un tāli ciemiņi mīļi aicināti ar savām jāņuzālēm vainagu pīšanai, dziesmām un sieru.

Ieeja - brīva.

* Pokaiņu mežs

21.jūnijā visi laipni aicināti uz Saulgiežu svētkiem Pokaiņu mežā kopā ar folkloras kopu «Grodi». No plkst. 18 zāļu sieva Marija vedīs pļavās, stāstīs un rādīs, kā katram atrast savu īsto zāļu un ziedu pušķi. No plkst. 19 folkloras kopa «Grodi» aicina uz kopīgu Saulgriežu iegavilēšanu un rituālu pie ugunskura.
Ieeja: Ls 1 - skolēniem, studentiem, pensionāriem; Ls 1,20 – pieaugušajiem; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

"Jaunajos Jāņos" Andrejsalā spēlēs grupa "Dzelzs Vilks"
"Jaunajos Jāņos" Andrejsalā spēlēs grupa "Dzelzs Vilks" Foto: LETA

* «Jaunie Jāņi» Andrejsalā

21.jūnijā plkst. 20 viss sāksies ar postfolka grupas «Miglas Asni» uzstāšanos, ugunskura iededzināšanu, kam sekos «Dzelzs Vilka» priekšnesums, kas stāstīs par tradīcijām ar mūsdienīgiem līdzekļiem.

Gan priekšnesumam, gan muzikālajam materiālam savas krāsas pievienos profesionāli operas solisti jeb apvienība «Trīs tenori» - Miervaldis Jenčs, Nauris Puntulis un Guntars Ruņģis, kas izpildīs īpaši viņu balsīm veidotus aranžējumus jau pazīstamām un arī jaunām «Dzelzs Vilka» mūsdienu tautas mūzikas dziesmām. Mūzikā tiks savdabīgi sintezētas nerātno dainu noskaņas, tenoru radītais klasiskais sentiments un Dzelzs Vilka rokenrols. Skaņu ritmos tam visam pievienosies DJ Egons Reiters, miksējot dzirdēto ar etno un pasaules mūziku.

* Turaidas muzejrezervāts

21.jūnijā no plkst.19 līdz saules lēktam, Turaidas muzejrezervāta Jāņkalnā tiks svinēti vasaras saulgriežu svētki, kuros ikviens aicināts kopā ar nodibinājuma «Māras loks» ļaudīm un folkloras kopām no visiem Latvijas novadiem izdzīvot saulgriežu nakti, izbaudot dabas burvību un saules dziesmu maģiju. Tieši vasaras saulgriežos var fiziski sajust, kā visa dzīvā radība saņem spēkus, uzplaukst neparastā krāšņumā un dāsni dalās ar ikvienu.

Vasaras saulgriežu programma:

No plkst.19 - pulcēšanās Turaidā

Plkst.19 - 20.30 - gatavošanās Jāņiem - vainagu vīšana, pušķošana, siera siešana, Jāņu rotaļu apgūšana, leļļu teātris bērniem «Jāņu rītu govis ganu zaļābula lauciņā», zāļu un pirts zintis Dziesmu dārzā un Jāņkalna pakājē

Plkst.20 - 20.30 - Dabas stāstu taka kopā ar Jāni Brikmani (Putnu Jāni) un pūdeles pacelšana Jāņkalnā

Plkst. 20.30 - Turaidas saimnieku - muzejrezervāta saimes - sveikšana un aplīgošana, sadziedāšanās pāri pakalniem pie muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas

Plkst.21 - došanās uz Jāņkalnu - uguns iedegšana, rituāla mielasts

Plkst.22 - Saules pavadīšana, novadu sadziedāšanās, pūdeļa aizdedzināšana Jāņkalnā

* Doma laukums

22.jūnijā no plkst. 9 līdz pulksten 17 darbosies Zāļu tirgus, kurā gaidāma lustīga līgošana un varena tirgošanās ar Jāņu zālēm, sieru, maizi, medu, zivīm, žāvējumiem un kūpinājumiem. Katrs tirdziņa apmeklētājs varēs atrast alus kausus un muciņas, pinumus un vijumus, zemenes un puķu stādus savai gaumei.

22.jūnijā Doma laukumā risināsies gadskārtējais Zāļu tirgus
22.jūnijā Doma laukumā risināsies gadskārtējais Zāļu tirgus Foto: LETA

* Spīķeri

22.jūnijā no plkst. 13 līdz 19 visi aicināti uz pasākumu «Papardes līgo Spīķeros». Vietējie iemītnieki savos pagalmos aicinājuši draugus un viņu draugu draugus, lai jautri nosvinētu svētkus. Visu dienu uz skatuves uzstāsies dažādi mākslinieki gan lieli, gan mazi. Kafejnīca «Merlin» piedāvās retro gaļas grillēšanu un neticami zemas alus cenas. Spīķeru Koncertzāle vērs durvis un piedāvās plašu klāstu ar mūzikas ierakstiem. Turpat darbosies zaļais tirdziņš ar žāvējumiem, sieru, maizi un cepamdesiņām vakaram radu lokā. Amatnieki būs sagatavojuši alus kausus, lina dvieļus, koka karotes un citus brīnumus Jāņu bērniem.

Sākot no plkst. 17, «Dirty Deal Cafe» būs iespēja baudīt akustiskos koncertus; uzstāsies grupa «Mango»u.c. Kam prāts vēl nesīsies uz līksmībām - no plkst. 23 DJ Dambis ar jestru mūziku.

Skatīt pievienoto video.Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu