Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lūsēna un Zirņa mūzikla "Ceplis" pirmizrāde

TVNET
Lūsēna un Zirņa mūzikla "Ceplis" pirmizrāde
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Dailes teātra jubilejas mēnesi aizsāks Jāņa Lūsēna un Egīla Zirņa mūzikls „Ceplis”, kura pirmizrādi, kas notiks 5. novembrī.

„Viņš bija varens. Un būs.” Ikviens latvietis zina šo jau par klasisku kļuvušo frāzi. Stāsts par nesalaužamo latviešu biznesmeni un avantūristu Edgaru Cepli dzīvo filmā un uz teātru skatuvēm. Šoreiz tas iemiesosies gluži jaunā veidolā – mūzikla žanrā.

Laiki mainās, bet vērtības un tikumi/netikumi paliek tie paši. Tādi mēs esam. Un būsim.

Komponists Jānis Lūsēns saka: „Mēs - latviešu tauta - dzīvojam mītos un radām mītus par sevi, par savu dzīvi, vēsturi, par savu varenumu, labumu, nenovērtējamību. Arī Ceplis ir mītu radītājs un sapņotājs, kuram ir savas personiskās ambīcijas, kurš ir ideālists un cer, ka kāda viņa ideja varētu padarīt pasauli labāku. Un arī, protams, neaizmirst sevi pirmajā vietā nostādīt un cerēt, ka viņš tiks pamanīts un zelta burtiem ierakstīts latviešu tautas vēsturē.

Tā ir laba iespēja ironiski paraudzīties uz sevi un mūsu pompozitāti no malas.

Lietuviešu režisora Rolanda Atkočūna veidotajā jauniestudējumā titullomu atveidos Andris Bērziņš. Pārējās lomās - Rēzija Kalniņa (Berta), Ieva Pļavniece (Austra), Harijs Spanovskis (Miķelis Nagainis), Jānis Paukštello (Teodors Seskis), Intars Rešetins (Cēzars Caune), Ilze Ķuzule-Skrastiņa vai Ērika Eglija (Milda Mednis), Artis Robežnieks (Edmunds Sausais), Ilze Vazdika vai Olga Dreģe (Sausene), Sarmīte Rubule (Valentīna), Valdis Liepiņš (Oskars Briedis), Ivars Auziņš (Jānis Ūdris), Lauris Dzelzītis (Mārtiņš Zutis), Juris Frinbergs (Kārlis Lūsis), Juris Bartkevičs (Augusts Līnis), Esmeralda Ermale (Kalpone) un Pēteris Gaudiņš (Slepenpolicists).

Iestudējuma skatuvisko ietērpu veido scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece ir Ilze Vītoliņa, horeogrāfe – Inga Raudinga, bet gaismu mākslinieks – Igors Kapustins (Igaunija). Izrādēs piedalīsies arī mūziķi - Jānis Lūsēns (juniors), Kaspars Grigalis, Aivars Gudrais, Marita Bērziņa, kā arī mūzikas autors Jānis Lūsēns.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu