Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zaļupe prezentē savu otro solo albumu «Z Atmosfēras»

TVNET
Zaļupe prezentē savu otro solo albumu «Z Atmosfēras»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Kaspars Teilāns

Pēc vairāku gadu pārtraukuma komponists, sitaminstrumentu virtuozs Rihards Zaļupe izdod savu otro solo albumu «Z Atmosfēras» un albuma izdošanu atzīmēs ar koncertu 12. martā pl. 19 Lielajā ģildē. Otrdien oficiālajā preses konferencē Koncertzālē «Cita Rīga» medijiem bija iespēja iepazīties ar mazu daļiņu no jaunā albuma!

Pirmais albums «Marimba Dance», kurš tapa 2007. gadā, guva panākumus, kā arī saņēma «Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu 2008» kategorijā «Gada debija». Šobrīd vairāki skaņdarbi no šīs programmas ir izdoti nošu grāmatās Amerikas Savienotajās Valstīs, tiek spēlēti visā pasaulē, kā arī palīdzējuši izpildītājiem saņemt dažādas balvas un atzinības.

Albumā «Z Atmosfēras» ir dzirdama Riharda oriģinālmūzika sitaminstrumentiem (marimbai, perkusijām) un elektronikai, kura tapusi pēdējo septiņu mēnešu laikā. Šis albums ir unikāls ar to, ka visa ierakstā dzirdamā mūzika (sitaminstrumenti, elektronika, balss un klavieres) ir paša autora ieskaņota. Ar šo albumu Rihards Zaļupe atklāj ne tikai savu aizraušanos ar filmu un akadēmisko mūziku, bet arī vēstī savu redzējumu par notiekošo pasaulē – par klišejām ikdienā un svētkos, par absurdu cilvēku rīcību, problēmām dabas un cilvēku attiecībās.

Foto: Kaspars Teilāns

Īpaši šim projektam ir tapuši arī teksti, kurus sarakstījusi Sondra Zaļupe. Šī savienība gan šoreiz nav unikāla, jo arī citiem skaņdarbiem ir tapuši teksti Sondras izpildījumā.

Tekstu autore Sondra Zaļupe: «Es neuzdrošinos sevi saukt par dzejnieci vai profesionāli. Rihards mani ir iedrošinājis darīt to, kas man patiešām patīk, un viņa mūzika mani tik ļoti iedvesmo, ka teksti vienmēr paši atnāk, man atliek tos tikai pierakstīt un nodot mūzikai. Ja tas spēj iepriecināt klausītājus un arī palīdzēt dažreiz Rihardam rast ko jaunu savā mūzikā – es tikai priecājos un atzīstu, ka man ir ļoti paveicies!»

Biļetes uz prezentācijas koncertu pieejamas visās «Biļešu paradīzes» kasēs un www.bilesuparadize.lv. Īpašas atlaides skolēniem, skolotājiem, studentiem, ISIC/ITIC kartes īpašniekiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu