Skujeniekam pasniegs apbalvojumu «Par nopelniem Polijas kultūras labā»

LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka / LETA

7. decembrī plkst.16.30, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks latviešu dzejniekam, tulkotājam un atdzejotājam Knutam Skujeniekam veltīts pasākums, kurā Polijas kultūras un nacionālā mantojuma ministrs profesors Pjotrs Gliņskis viņam piešķirs apbalvojumu «Par nopelniem Polijas kultūras labā».

Paredzēts, ka pasākumā piedalīsies Polijas vēstniece Latvijā Eva Dembska, Latvijas Kultūras ministrijas pārstāvji, Nacionālas bibliotēkas vadība, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (V), kā arī dzejnieka draugi un cienītāji, informē Polijas vēstniecībā Latvijā.

Skujenieks dzimis 1936.gada 5.septembrī Rīgā, studējis latviešu filoloģiju Latvijas Valsts universitātē, beidzis Gorkija Literatūras institūtu Maskavā. 1962.gadā Skujenieks apsūdzēts par pretpadomju propagandu un notiesāts uz septiņiem gadiem Mordovijas lēģeros, kur turpinājis rakstīt dzeju un nodarboties ar atdzejošanu. Savu pirmo dzejas krājumu «Lirika un balsis» Skujenieks publicējis tikai 1978.gadā. Viņš tika reabilitēts 1989.gada 6.jūnijā.

Pēc atgriešanās no izsūtījuma Skujenieks ar pilnu sparu pievērsies atdzejai, kļūdams par vienu no ievērojamākajiem cittautu dzejas pazinējiem un tulkotājiem, kā arī par daudzu kolēģu iedvesmotāju atdzejas jomā. Viņš bijis arī «Pen» kluba Latvijas nodaļas vadītājs, bet 1995.gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Skujenieks tulkojis no poļu, ukraiņu, slovēņu, spāņu, serbu, maķedoniešu, grieķu, lietuviešu, somu, zviedru, dāņu un citām valodām.

Polijā 2010. gadā izdevniecībā «Anagram» nākusi klajā Skujenieka dzejas izlase «Cita tilta vairs nebūs» - Skujenieka dzejoļi, kas sarakstīti laikā no 1978. līdz 2007. gadam.

Pagājušā gada rudenī Skujenieks «Gaismas pilij» uzdāvināja savu bibliotēku - 5000 grāmatu, rokrakstu un skaņuplašu.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu