Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sākas Kairiša filmas «Melānijas hronika» nākamais filmēšanas posms

TVNET
Sākas Kairiša filmas «Melānijas hronika» nākamais filmēšanas posms
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Pešiks

5. augustā ar apjomīgu 1941. gada masu deportāciju inscenējumu Tukuma novada Bikstu stacijā sākas režisora Viestura Kairiša spēlfilmas «Melānijas hronika» nākamais filmēšanas posms. Filma tiek veidota pēc rakstnieces Melānijas Vanagas darba «Veļupes krastā», kas ir žurnālistes, rakstnieces, kultūrvēsturnieces un juristes Melānijas Vanagas (1905-1997) autobiogrāfija un ir viens no spilgtākajiem staļinisma deportāciju laika notikumu aprakstiem latviešu literatūrā.

Filmēšana ilgs visu augustu, un atbilstoši scenārijam notiks gan Tukuma novada Bikstu stacijā, gan Rīgā, gan Pasienē un Pildā. Šajā filmēšanas posmā filmas uzņemšanā piedalīsies vairāki Rīgas, Bikstu un Ludzas novada iedzīvotāji.

Viestura Kairiša darbs ir nozīmīgs ne tikai kā būtiska Latvijas vēstures posma un latviešu autobiogrāfiskās literatūras ekranizējums, bet arī nozīmīgs darbs Latvijas kino, jo tas iecerēts kā liela mēroga un tematikas darbs, kas potenciāli piesaistīs jauniešu auditoriju un arī izraisītu starptautisku interesi par Eiropas vēstures maz zināmu un atspoguļotu tematiku – staļinisma represijām un Baltijas tautu deportācijām.

Tā ir filma, kura ir jāuzņem tieši šobrīd, kamēr dzīvi vēl ir šo notikumu aculiecinieki, kuri visu mūžu dzīvojuši ar šo traģisko dzīves pieredzi, tā arī nepieredzot savu sajūtu vai atmiņu apliecinājumu ne literatūrā, ne kino. Latviešu kino šie notikumi nekad vēl nav tikuši aplūkoti ārpus ideoloģiska uzstādījuma, bet tieši kino ir viens no būtiskākajiem kultūras elementiem, kas veido nacionālo identitāti.

Filmas komanda ir režisors un scenārists Viesturs Kairišs, operators Gints Bērziņš, filmas māksliniece Ieva Jurjāne, filmas producenti Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe, līdzproducente Elīna Gediņa-Ducena, filmas direktore Elīna Zazerska, galvenajai lomai izvēlēta viena no mūsdienu labākajām savas paaudzes aktrisēm šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo, filmā lomas atveido aktieri Maija Doveika, Guna Zariņa, Lilita Ozoliņa, Baiba Broka, Ivars Krasts, Jana Čivžele, Juris Strenga, baltkrievu aktieris Viktors Ņemecs, austriešu aktieris Ervīns Leders. Melānijas dēlu atveido Edvīns Mekšs no Ludzas.

Lai varētu uzņemt šo Latvijas kultūrai un sociālai atmiņai nozīmīgo filmas projektu, studija izsaka īpašu pateicību filmas sadarbības partneriem un atbalstītājiem. Tie ir Eco Baltia, Arkogints, VAS Latvijas dzelzceļš, SIA «LDZ CARGO», SIA L-Ekspresis, AS Aldaris, viesnīca Karavella, viesnīca Tallink, SIA Maiznīca Flora, SIA Bargi (Apsara), Baltijas dārzeņi (Ezerkauliņi), SIA Irve, SIA Knowhow Realty, Merkant, Pērnes L, SIA Lars Timber, Rūķīšu tēja, Konditoreja JUNGE, ALSO Latvija, Pasienes pamatskola, Bikstu kultūras un atpūtas centrs, SIA Dobeles autobusu parks, SIA Ludzas apsaimniekotājs, Rīgas 40.vidusskola, Valsts robežsardze, Pasienes Robežsardzes pārvalde, Rīgas Robežsardzes pārvalde, Zilupes novada pašvaldība, Daugavpils ledus halle, Nomagaldu.lv, SIA Lux Express, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Filma ir Latvijas un Somijas kopprodukcija. Filmas pirmizrāde plānota 2015. gada nogalē.

www.melanijashronika.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu