Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgā būs apskatāma pasaulē lielākā «Titānikam» veltītā izstāde

TVNET
Rīgā būs apskatāma pasaulē lielākā «Titānikam» veltītā izstāde
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

No 27. marta Rīgā (Sporta manēžā) būs skatāma pasaulē lielākā «Titānikam» veltītā izstāde, informē izstādes organizatori. Izstādi veido vairāk nekā 375 vēsturiski objekti, kas atradās uz «Titānika» vai tā līdzinieka - kuģa «Olimpija» («Olympic»). Eksponātu vidū ir priekšmeti, kas tika nocelti no kuģa īsi pirms tā došanās ceļā uz Ņujorku, atrasti jūrā tūlīt pēc katastrofas, tādi, kurus paņēma līdzi izdzīvojošie pasažieri, kā arī priekšmeti no Džeimsa Kamerona 1997. gada filmas, kuru vidū ir arī briljanta «Okeāna sirds» kopija, kā arī Keitas Vinsletas un Leonardo di Kaprio tērpi.

«Šī ceļojošā izstāde ir unikāla, vēsturiska liecība, kas ļauj izdzīvot tā laika noskaņojumu un dzīvesstilu, inženierijas un būvniecības sasniegumus, aplūkot vēsturiskus priekšmetus un vairāk uzzināt par kuģa bojāeju. Dažādas «Titānikam» veltītas izstādes ir eksponētas 26 pasaules valstīs, un tās apmeklējuši vairāk nekā 20 miljoni cilvēku. Mums būs iespēja redzēt vienu no jaunākajām, lielākajām un visaptverošākajām. Uz Latviju tā tiks vesta ar 22 kravas auto, kas apmēra ziņā līdzinās pasaules lielākajiem rokenrola šoviem. Tās būvēšanā piedalīsies aptuveni 100 cilvēki, strādājot 12 stundas dienā trīs nedēļas. Šī izstāde, neapšaubāmi, ir viena no lielākajām, kas Latvijā jebkad viesojusies,» pastāstīja izstādes projekta vadītāja Latvijā Inga Kadeka.

«Neraugoties uz to, ka pagājuši 103 gadi, kopš kuģis nogrima, šis stāsts, leģenda un emocijas dzīvo vēl joprojām. Šajā izstādē apmeklētāji varēs ļoti spilgti izdzīvot «Titānika» stāstu gan vizuāli, gan pateicoties skaņas un gaismas efektiem,» uzsvēris ceļojošās izstādes veidotājs Toms Zallers.

Foto: publicitātes

Apmeklētāji izstādes laikā varēs iepazīties ar kuģa būvniecības procesu, izjust tā laika greznību, dzīvi pirmajā, otrajā un trešajā klasē, pastaigāties uz pirmās klases klāja un galvenajām kāpnēm, pieskarties īstam aisbergam un uzzināt daudzus faktus par šo leģendāro kuģi un tā traģisko likteni. Pateicoties rūpīgam vēsturnieku, kolekcionāru un inženieru darbam, kā arī skaņas un gaismas specefektiem, izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot ļoti precīzu «Titānika» iekštelpu atainojumu un iejusties vairāk nekā 100 gadus senā pagātnē. Uz katras biļetes būs stāsts par kādu uz kuģa bijušu cilvēku. Izstādes noslēdzošajā posmā - Memoriālā - katrs varēs uzzināt šī cilvēka likteni.

Izstādi Latvijā organizē SIA «Delfi Entertainment», idejas atbalstītājs Lauri Laubre no Igaunijas un projekta vadītāja Latvijā Kadeka. Izstādes eksponāti pieder ASV uzņēmumam «White Star Memories», kas ir lielākais ar «Titāniku» saistīto objektu kolekcionārs pasaulē.

Izstāde būs apskatāma Sporta manēžā, Rīgā, Maskavas ielā 160.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu