Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Jaunajā vilnī 2013» visplašāk būs pārstāvēta Krievija

FOTO: LETA

Starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa «Jaunais vilnis 2013» finālā šovasar Dzintaru koncertzālē visplašāk būs pārstāvēta Krievija, jo konkursā piedalīsies četri šīs valsts izpildītāji, liecina konkursa mājaslapā pieejamā informācija.

Ar diviem dalībniekiem būs pārstāvēta Ukraina, bet no pārējām valstīm finālā piedalīsies pa vienam dalībniekam.

Šogad konkursa finālā piedalīsies izpildītāji no 11 valstīm.

Latviju konkursa finālā pārstāvēs dziedātājs Pēteris Upelnieks

, kurš vēl nesen grupas «PeR» sastāvā piedalījās «Jaunā viļņa 2010» finālā, iegūstot 11.vietu, savukārt Krieviju konkursā pārstāvēs grupa «Frukti», Arsenijs Boridins, grupa «Santa-Barbara» un Jūlija Terešenko, bet no Ukrainas konkursa finālā piedalīsies Arkādijs Voitjuks un grupa «Gorčica».

Pa vienam dalībniekam konkursa finālā būs pārstāvēta Azerbaidžāna, Armēnija, Vjetnama, Vācija, Gruzija, Kazahstāna, Kirgizstāna un Kuba.

Konkursa žūrija kā rezervistus finālam izraudzījusies dziedātāju Elvu Patty un duetu «Nikki & Kenni» no Indonēzijas.

Notiks Jūrmalā no 23.jūlija līdz 28.jūlijam

Jau ziņots, ka starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa «Jaunais vilnis 2013» fināls notiks Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, no 23.jūlija līdz 28.jūlijam.

Pērn starptautiskajā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursā «Jaunais vilnis 2012» uzvarēja Krievijas pārstāve «Niloo», otrajā vietā palika Kostanco del Pinto no Itālijas, bet trešajā vietā - Marija Jaremčuka no Ukrainas. Latvijas pārstāvji «Framest» konkursa pēdējā kārtā izkrita no godalgotā pirmā trijnieka un palika ceturtie.

Aizvadītajā gadā konkursa finālā piedalījās 16 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm - Armēnijas, Baltkrievijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahstānas, Ķīnas, Kirgizstānas, Lietuvas, Meksikas, Nigērijas, Krievijas, Ukrainas, Somijas un Latvijas.

Pirmais konkurss «Jaunais vilnis» notika 2002.gadā, un kopš tā laika divas reizes pēc kārtas uzvarējuši Latvijas pārstāvji - vokālā grupa «Cosmos» konkursā uzvaru guva 2004.gadā, bet Intars Busulis konkursā uzvarēja 2005.gadā.

Uz augšu
Back