Ā, un vēl ir arī piektais aspekts – tas ir sociāls projekts, nevis raidījums! Tiešām vēlamies apskatīt, kā kompensēt to, ko izglītības sistēma šobrīd nepiedāvā. Tā ir riktīgi novecojusi.
Arī raidījuma temps, montāža šķiet par strauju – tematika it kā prasa lēnāku pieeju, lai cilvēki spētu teikto sagremot. Straujais stils ir tevis izdomāts?
Pirmais raidījums bija kā visas situācijas apskats. Tā bija mana kā producenta lielākā kļūda, ka es neieliku tur vārdu "apskats". Otra problēma bija tā, ka raidījums bija tehniski nenostrādāts, bija montāžas problēmas. Par to mēs tiešām atvainojamies. Taču uzsveru vēlreiz, ka mēs netaisām televīzijas šovu. Mēs taisām sociālu projektu, kas mēģina iekustināt sabiedrību.
Savāksim darba grupu un vasarā mēģināsim uztaisīt tādu centru vai paralēlo skolu, vismaz kursus. Publiski parādīt, ka tas ir tas, ko varbūt vajadzētu likt apmācības sistēmā.
Taču, ja to uztver kā televīzijas raidījumu, tad jau no trešā, kas būs šosvētdien, pamazām ieiesim tajā īstajā, plānotajā formātā ar konkrētākiem tematiem un lēnāku tempu.
Ir skaidrs, ka tev tāpat kā daudziem citiem rūp tas, kas notiek ar izglītību Latvijā, bet tas jau nenozīmē, ka visi uzreiz metas veidot raidījumus. Kā tu pie šādas domas nonāci?
Desmit gadus esmu strādājis ar dažādām televīzijas, mākslas video lietām un tamlīdzīgi, un man ir bieži nācies saskarties ar daudziem cilvēkiem, kuri daudz ko nezina, mēdz nokavēt darbu, neizpildīt apsolīto, vienkārši nemāk normāli runāt... Daudzas parastas lietas, kas vienkārši nav iemācītas.