Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Rīgas Biržā» varēs iepazīt Pakistānas kultūru

TVNET
«Rīgas Biržā» varēs iepazīt Pakistānas kultūru
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
«Rīgas Biržā» varēs iepazīt Pakistānas kultūru
«Rīgas Biržā» varēs iepazīt Pakistānas kultūru Foto: publicitātes

Turpinot Nacionālo kultūru dienu tradīciju, mākslas muzejā «Rīgas Birža» no 6.februāra būs iespēja iepazīt Pakistānas kultūru. Kultūras dienas, kas ilgs līdz 12.februārim, atklās Pakistānas vēstnieks Nadīms Rijazs (Nadeem Riyaz), kurš par godu šim notikumam ieradīsies no Stokholmas.

Pārsteidzošā Pakistāna, krāsu un skaistuma zeme

Nedēļas laikā mākslas muzeja apmeklētāji varēs apmeklēt Pakistānas kultūrai veltītus pasākumus – izstādi, lekcijas, seminārus un filmu seansus, kuri sniegs plašu ieskatu šīs valsts kultūrā. Muzeja kafejnīcā būs iespēja iepazīt arī Pakistānas virtuvi.

No 7. līdz 12. februārim apmeklētāju uzmanībai tiks piedāvāta Pakistānas tradicionālās mākslas darbu izstāde «Pārsteidzošā Pakistāna, krāsu un skaistuma zeme», kurā eksponēti pēc 17.gadsimta Lahoras pilsētas tradīcijām veidoti tepiķi, kamieļkaula grebumi, koka, keramikas un sudraba trauki. Īpašu noskaņu izstādes laikā radīs Pakistānas tradicionālā mūzika un filma par šīs valsts kultūras bagātībām.

Paralēli izstādei no 7. līdz 9. februārim norisināsies īpašas Pakistānas ekonomikai un kultūrai veltītas lekcijas un semināri.

Pakistānas civilizācija, kultūras mantojums un vēsture

Savukārt 8.februārī visi interesenti, kuri vēlas uzzināt ko tuvāk par Latvijai tik tālo kultūru, tiek aicināti uz lekciju «Pakistānas civilizācija, kultūras mantojums un vēsture» un sarunu «Kultūra un mode».

Arī kinomīļiem tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar pēdējā laikā ievērojamiem Pakistānas kino pasaules darbiem.

7. februārī plkst. 17.30 tiks demonstrēta mākslas filma «Dieva vārdā», kas stāsta par triju jaunu pakistāniešu likteņiem.

Savukārt 8. februārī plkst. 17.30 būs iespēja skatīties 2011.gadā uzņemto filmu «Runāt», kurā uz nāvi notiesātā iepazīstina skatītājus ar stāstu par savas ģimenes attiecību tīkliem, kuri, no vienas puses, balstās uz neapstrīdamām, bet, no otras puses, uz pretrunīgām vērtībām.

Abas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

9. februārī plkst. 17.30 tiks demonstrēta uz patiesiem notikumiem balstīta mākslas filma «Ramchand». 2008. gadā uzņemtā filma guvusi starptautisku atzinību un stāsta par to, kā, šķērsojot Pakistānas un Indijas robežu, astoņus gadus vecs zēns un viņa tēvs tiek šķirti no pārējās ģimenes.

Pakistānas kultūras dienu laikā muzeja veikaliņā tiks piedāvāti dažādi tautas mākslas izstrādājumi.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu