Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Cēsīs norisināsies Livonijas svētki

TVNET
Cēsīs norisināsies Livonijas svētki
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

29. un 30.maijā Cēsīs norisināsies Livonijas svētki "WENDENE 1378" ar īpašu uzsvaru uz apmeklētāju interaktīvu iesaisti ar Livonijas viduslaiku vēsturi saistītās norisēs, kas ne vien izklaidē, bet arī izglīto, informē Ieva Malceniece, Cēsu Kultūras un Tūrisma centra pārstāve.

Dažādas atrakcijas un vēsturiskās bruņinieku cīņas

Svētku apmeklētājiem būs iespēja nosūtīt vēstules no viduslaikiem, Cēsu slavenākā akmeņkaļa Matiasa Jansona vadībā iemācīties izkalt lodi akmens metamajai mašīnai, izzināt viduslaiku pils vešerienes amata prasmes, klātbūtnē vērot Cēsu patroneses Sv.Katrīnas koka tēla veidošanas procesu, ietērpties viduslaiku bruņās un, protams, iesaistīties dažādās fiziskajās aktivitātēs.

Svētku ietvaros norisināsies divkaujas smagi bruņotiem cīnītājiem, pie tam, tuvinoties vēsturisko cīņas sacensību garam, cīnītāji varēs brīvi izvēlēties divkaujas ieročus. Vizuāli krāšņas un īpaši dinamiskas būs kaujas uz pils tilta - savulaik ļoti populārs viduslaiku bruņniecības izklaides veids. Savukārt lokšaušanas un kaujas spēļu sacensībās piedalīties varēs visi Livonijas ļaudis un viesi. Īpaši gaidīti būs pagājušā gada svētkos rekrutētie šķēpneši, kuri uzrādot sava pulka piederības zīmi - Livonijas rozi, varēs iesaistīties nākamajā apmācības posmā - tuvcīņai ar garkātu ieročiem un lingošanā ar kāta lingām. Livonijas vīri tiks aicināti iesaistīties viduslaiku akmens metamās mašīnas salikšanā un uzstādīšanā, kā arī mērķa - akmens krāvuma sienas fragmenta izbūvē. Darbus vadīs Livonijas kara darbos rūdīti vīri. Otrajā svētku dienā kopīgiem spēkiem akmens metamā mašīna tiks novietota kaujas pozīcijā, un sagatavota kaujai. Mašīnas apkalpes grupas tiks formētas no svētku apmeklētāju vidus. Svētku militāro norišu vainagojums būs viduslaiku lauka kaujas imitācija, kā arī akmens krāvuma sienas graušana ar akmens metamās mašīnas palīdzību.

Livonijas mūzika

Abas svētku dienas būs baudāma skanīgākā Livonijas mūzika, to spēlēs gan priekšpilī, gan arī pašā pilī. Muzikālie priekšnesumi šī gada svētkos tiks grupēti divās tematiskās sadaļās - pils un priekšpils mūzikā. Svētku ietvaros tematiska mūzika skanēs gan pils rietumu torņa mestra zālē, gan pils pagalmā un dārzā, repertuārā - sakrālā un laicīgā mūzika, Livonijas tautas mūzika, kara dziesmas, danči. Uzsverot svētku vispārējo raksturu, dejas visiem un ikvienam skanīgas un dzīvas mūzikas pavadībā rīkosim gan pilī gan pilsētas Rožu laukumā. Īpašais muzikālais svētku notikums - dūdu un bungu mūzikas grupas "Auļi", Latvijas koncertturnejas Cēsu koncerts ordeņa pils dārzā - liekot pilij atdzīvoties mītiskā skanējumā un lāpu gaismās.

Dažādas atrakcijas un vēsturiskās bruņinieku cīņas
Dažādas atrakcijas un vēsturiskās bruņinieku cīņas Foto: publicitātes

Livonijas viduslaiku krogs

Svētku laikā darbosies Livonijas viduslaiku krogs, piedāvājot pilnībā autentiskus viduslaiku ēdienus. Alus dzeršanas sacensībās un viduslaiku dzērāju spēlēs iepazīsim vēl pāris viduslaiku tradīcijas. Tirgotāji un amatnieki, kuru sirdīs un prasmēs viduslaiki ieņem īpašu vietu, rosīsies priekšpilī, savukārt Cēsu pilsētā darbosies lielais Novadu tirgus, kurā būs iespējams ne tikai iegādāties katram Latvijas novadam atbilstošus gardumus un praktiskas lietas, bet arī izmēģināt prasmes dažādos tradicionālajos amatos. Abas svētku dienas ikviens interesents būs aicināts labāk iepazīt senās Cēsis - viduslaiku tērpā ģērbta gida pavadībā izstaigājot vecpilsētas līkumotās ieliņas, varēs uzzināt ar ko Cēsis - viena no vecākajām Latvijas pilsētām - viduslaikos izcēlās pārējo Livonijas mazpilsētu vidū.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu