Eirovīzijas metālisti "Catalepsia" laiž klajā otro albumu

"Catalepsia" FOTO: No grupas arhīva

Pašmāju "doom metal" grupa "Catalepsia", kas skaļi sevi pieteica 2016. gadā Eirovīzijas nacionālās atlases finālā, laiž klajā otro pilnmetrāžas albumu "Inheritance".

"Catalepsia" savu darbību sāka šā gadsimta pirmā gadu desmita noslēgumā un, kā jau daudzi kolektīvi, ir piedzīvojusi vairākas dalībnieku sastāva izmaiņas. Kopš karjeras pirmsākumiem grupa ir paspējusi arī pielikt punktu savai darbībai, taču pēc pāris gadiem tomēr nolēma mēģināt vēlreiz un atgriezās, izdodot savu debijas albumu “World of Cliché”. Pēdējos pāris gadus grupā ir darbojusies četru cilvēku sastāvā – Ervīns Francs (vokāls, ģitāra), Jānis Emīls Katinskis (bass), Juris Kreilis (ģitāra) un Krišjānis Purens (bungas).

“Inheritance” ir grupas otrais lielais veikums, un, atšķirībā no debijas ieraksta, šis ir konceptalbums, kas ir stāsts par varoni, kurš no iepriekšējām paaudzēm ir mantojis lāstu jeb dēmona iemiesošanos. Katra kompozīcija ir atsevišķa dēmoniskās apsēstības stadija, un stāsta varonis apraksta savas sajūtas, kā arī atsevišķās vietās starp varoni un dēmonu notiek dialogs.

Noklausies albumu.

Muzikāli šajā albumā ir saklausāma atkāpe no gotiskā metāla, kas vairāk bija raksturīgs debijas albumam. “Inheritance” ierakstam raksturīgākas tumšākas un smagākas noskaņas, garākas kompozīcijas, dinamiskākas kompozīciju struktūras un dzīvāks skanējums. Šogad grupa plāno aktīvāku koncertēšanu, kā arī beidzot grupas dzīvajā sastāvā atgriezīsies taustiņi.

Albums izdots ierobežota daudzuma vinila platēs (2x180g), kompaktdiskos, kā arī pieejams straumēšanai populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Albuma noklausīšanās, tikšanās ar grupu, albuma autogrāfu sesija piektdien, 24. janvārī, plkst. 20 krogā "Zobens Un lemess" (A.Briāna ielā 10, Rīga), savukārt albuma prezentācijas koncerts notiks 1. februārī Jelgavā, klubā “Melno cepurīšu balerija”.

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Par materiāla saturu atbild SIA "TVNET". Saturu veidoja Jānis Žilde. 

FOTO: #SIF_MAF2019
Uz augšu
Back