«Lielais dzintars» nosvinējis divu gadu jubileju

TVNET
«Lielais dzintars» nosvinējis divu gadu jubileju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Pohevičs

Sestdien, 4. novembrī, jaunākā no Latvijas reģionālajām koncertzālēm «Lielais dzintars» atzīmēja divu gadu jubileju kopš zāles atklāšanas. Svētku koncertu apmeklēja vairāki viesi, kam bijusi nozīmīga loma koncertzāles attīstībā, - tās idejas autors, bijušais Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis, koncertzāles projekta autors - austriešu arhitekts Folkers Ginke, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, priekšsēdētāja vietnieki Gunārs Ansiņš, Atis Deksnis, kā arī citi viesi.

Koncertā piedalījās Berlīnes Filharmonijas mūziķu veidots oktets «Scharoun Ensemble», kas ir viens no vadošajiem Vācijas kamersastāviem jau 30 gadus. Kā atzīst ansambļa dalībnieki, viens no «Scharoun Ensemble» galvenajiem uzdevumiem ir tiltu veidošana starp tradicionālo un moderno mūziku, tādēļ arī Liepājas programmā izskanēja gan 18.gs. un 19.gs. komponistu Mocarta un Bēthovena skaņdarbi, gan mūslaiku komponistu - Jērga Vidmaņa un Platona Buravicka kompozīcijas oktetam.

Jubilejas reizē koncertzāles valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons pateicās Liepājas pašvaldībai un Valsts Kultūrkapitāla fondam par atbalstu koncertzāles programmas realizēšanā, kā arī koncertzāles rezidentiem - Liepājas Simfoniskajam orķestrim un Liepājas Mūzikas mākslas un dizaina vidusskolai, kam gada izskaņā piepulcējies arī Liepājas teātris, kļūstot par Eksperimentālās skatuves ilgtermiņa nomniekiem. Mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča pateicās koncertzāles publikai par uzticību un atsaucību, apmeklējot Lielā dzintara notikumus.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu