Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«bet bet» jubilejas gadu noslēgs ar jaunu albumu un Ziemassvētku koncertsēriju

TVNET
«bet bet» jubilejas gadu noslēgs ar jaunu albumu un Ziemassvētku koncertsēriju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
bet bet
bet bet Foto: Aiga Rēdmane

Grupa «bet bet» dibināta 1991. gadā un šogad, svinot grupas 25 gadu pastāvēšanu, atzīmēja to ar vērienīgu koncertu sēriju «Vasara nebeigsies nekad», kura norisinājās Latvijas laukos un mazpilsētās, pulcinot pilnas estrādes, arī vietās, kurās šādi grupu koncerti jau labu laiku vairs nav ierasta lieta. Taču arī jubilejas gada nogale grupai solās būt ļoti aktīva un ražīga, jo tieši pašlaik tiek pabeigti pēdējie studijas darbi un jau 16. decembrī dienas gaismu ieraudzīs jauns studijas albums.

Albumā grupas versijā būs ieskaņots Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesmu cikls «Pērļu zvejnieks», kuru 1998. gadā «Melodijas» skaņuplatē pirmo reizi iemūžināja Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas zēnu koris diriģenta Jāņa Erenštreita vadībā un solists Jānis Sproģis.

Līdzīgi kā 1989. gada izdevumā, arī «bet bet» versijā «Pērļu zvejnieks» tiks papildināts ar piecām dziesmām no Paula un Aspazijas dziesmu cikla. Jaunajā ierakstā piedalās Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā. Grupas sadarbība ar «JMMSZ kori» sākās jau 1998. gadā, kad klajā nāca kopīgi ierakstītais Ziemassvētku albums «Burvīga nakts».

Jauno albumu izdod kompānija «Mikrofona ieraksti», un to būs iespējams iegādāties arī visās «Pērļu zvejnieka» koncertsērijas norises vietās. Koncerti sāksies 18. decembrī ar piecu koncertu sēriju Mūzikas namā «Daile» Rīgā, un turpināsies 23. decembrī Rēzeknē, 25. decembrī Liepājā un 26. decembrī Cēsīs.

Koncertā skanēs albumā dzirdamās dziesmas, kā arī daudzas populāras Ziemassvētku dziesmas grupas izpildījumā, tostarp arī Helvija Stengrēvica un Jāņa Baltausa dziesma «Ticot, mīlot un gaidot», kuru Helvijs Zigfrīdam dziedāt uzticēja jau 1990. gadā, vienu gadu pirms grupas «bet bet» dibināšanas. Tagad ir tapis šīs dziesmas jauns ieraksts grupas «bet bet» izpildījumā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu