Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Nabaklab» uzstāsies «Pērkonvīri»

TVNET
«Nabaklab» uzstāsies «Pērkonvīri»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
«Pērkonvīri»
«Pērkonvīri» Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 17. jūnijā, klubā «Nabaklab» notiks jau trešais starptautiskā mūzikas festivāla «Laba daba» ieskaņas vakars ar nosaukumu «Laba Daba Naba Klab». Šoreiz uz skatuves kāps pašmāju folkmūzikas apvienība «Pērkonvīri».

Apvienību «Pērkonvīri» 2010. gadā izveidoja trīs perkusionistu apvienība – Mikus Čavarts, Tālis Gžibovskis un Artis Gulbis, un tās nosaukums radies, iedvesmojoties no Jāņa Lejiņa romāna «Zīmogs sarkanā vaskā». Vārdam ir arī skaniska līdzība ar vārdu «perkusijas», kurš cēlies no latīņu «percussio» – ar nozīmi «sist». Tāpat kā pērkons sitot rada skaņu.

2012. gadā tika izveidota programma, iekļaujot tradicionālo stāstniecību – «brīnumpasaku», kas kļuva par «Pērkonvīru» koncerta dramaturģijas pamatu.

Lai gan iesākumā «Pērkonvīri» bija trio, šobrīd grupā muzicē un vokālās partijas pilda astoņi dalībnieki.

2015. gadā ierakstu izdevniecības «Lauska» paspārnē izdots pirmais grupas albums «DinDaru». Vokālās partijas tajā izpilda dziesminieks Imants Daksis.

Šis būs viens no retajiem «Pērkonvīru» klubu koncertiem un pirmā reize, kad apvienība uzstāsies Latvijas Universitātes radio «Naba» klubā «Nabaklab».

Klubs atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12.

Koncerta sākums plkst. 21:00, ieeja bez maksas.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu