Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Doma zēnu koris aicina uz Ziemassvētku koncertiem Ķīpsalā

TVNET
Doma zēnu koris aicina uz Ziemassvētku koncertiem Ķīpsalā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Rīgas Ziemassvētku koncertā, kas notiks 25. un 26. decembrī Ķīpsalā, klausītājus priecēs Rīgas Doma zēnu koris, kas šogad svin savu 60. jubileju. Zēnu koris kopā ar iemīļotiem operas solistiem dziedās skaistākās melodijas no klasikas zelta repertuāra, informē Inese Libere, BT1 mediju koordinatore.

Mocarta un Hendeļa mūzika

Rīgas Doma zēnu koris koncertā dziedās Ziemassvētku laikam atbilstošu klasisko mūziku - skanēs Volfganga Amadeja Mocarta dievišķi skaistā motete "Laudate Dominum" ar Lienes Kinčas soprāna solo, Franča Šūberta brīnišķīgā dziesma "Ave Maria" ar Viestura Jansona tenora solo un trīs Ziemassvētku prieka piepildītas daļas no Georga Fridriha Hendeļa Ziemassvētku oratorijas "Mesija", ieskaitot populāro "Alleluja".

Vēl Rīgas Doma zēnu koris gatavo divas pilnīgi jaunas Ziemassvētku dziesmu apdares, kuras koncertam sarūpējusi komponiste Ilona Breģe - Džona Frēnsisa Vades "Adeste fideles" un F. Grūbera "Klusa nakts", turklāt ar zēnu kori te sadziedāsies visi trīs koncerta pirmās daļas solisti: Liene Kinča, Viesturs Jansons un Pauls Putniņš.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilona Breģe: "Man ir liels gandarījums par to, ka šajā koncertā piedalīsies Rīgas Doma zēnu koris, turklāt ar tik lielisku repertuāru!

Ziemassvētku laikā, kad prieks valda pār pasauli, Rīgas Doma zēnu kora skanīgās balsis ienesīs gaismu jūsu sirdīs!"

Top jauns albums "Ave Maria"

2001.gada Lielās Mūzikas balvas ieguvējam Rīgas Doma zēnu korim uzgavilējuši klausītāji visā pasaulē, tostarp Baltajā namā ASV. Pēc Rīgas Ziemassvētku koncertiem zēnu koris kopā ar tā diriģentu un māksliniecisko vadītāju Mārtiņu Klišānu sāks albuma "Ave Maria" ierakstu, kurā tiks apkopotas dažādu komponistu kompozīcijas ar tādu pašu nosaukumu, gatavosies koncertiem kopā ar Kremerata Baltica un Gidonu Krēmeru, Garīgās mūzikas festivālam Vācijā, Eiropas koncerttūrei un nākamajiem koncertiem Latvijā.

Rīgas Ziemassvētku koncertu diriģēs Jevgēņija Svetlanova II Starptautiskā diriģentu konkursa laureāts Andris Poga, un viņa diriģenta zizlim pakļausies divi orķestri: pirmajā daļā kamerorķestris "Konsonanse" un otrajā daļā profesionālais pūtēju orķestris "Rīga". Koncerta otrajā daļā, kas atvēlēta pēdējā gadsimtā tapušām Ziemassvētku melodijām, uzstāsies starptautisku atzinību guvušais "Swedbank" jauktais koris un vairāki populāri solisti - Amanda Bašmakova, Daumants Kalniņš un Juris Vizbulis.

Koncerti notiks 25.decembrī plkst. 17 un 26. decembrī plkst. 15 Rīgā, Ķīpsalas hallē.

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena - Ls 4,50-10!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu