Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

"Lielā Kristapa" filmas būs skatāmas vairākās Latvijas pilsētās

LETA
"Lielā Kristapa" filmas būs skatāmas vairākās Latvijas pilsētās
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Nacionālais filmu festivāls "Lielais Kristaps" izveidojis īpašu "Lielā Kristapa" filmu programmu, kuras seansus būs iespējams bez maksas apmeklēt vairākās Latvijas pilsētās, informēja festivāla "Lielais Kristaps" pārstāve Sanita Grīna.

Filmu izrādīšanai joprojām var pieteikties jebkurš kultūras nams vai cita publiska iestāde, kurā iespējams nodrošināt DVD formāta filmu demonstrēšanu uz lielā ekrāna.

Izrādīšanas vietu izvēlei tiek piedāvātas deviņas filmu programmas visu vecumu un dažādu interešu grupu skatītājiem, pavisam kopā programmās iekļautas 34 animācijas, dokumentālās, studentu un spēlfilmas.

Animācijas filmu programma ietvers studiju "AB, Dauka" un "Rija" jaunākās filmas, jaunieši varēs noskatīties filmu "Amatieris" kopā ar atraktīvu animācijas filmu "Velna Fudži" un šausmu filmas stilistikā veidotu studentu darbu "Galapunkts", savukārt dokumentālās filmas "Monētas dubultportrets", "Kokaru dziesmu svētki" un "Bekons, sviests un mana Mamma" ļaus ieskatīties Latvijas sejā laika griežos, bet studentu filmu programma ļaus uzzināt, kāda ir latviešu kino jaunā paaudze.

Patlaban interesi izrādījušas jau vairāk nekā 40 vietas - no Durbes kultūras nama līdz Viļakas kultūras namam un no Rūjienas kultūras nama līdz Bauskas pilsētas tautas namam. Vairākas vietas apņēmušās rīkot kino svētkus visas "Lielā Kristapa" nedēļas garumā, izrādot visas piedāvātās filmu programmas, stāstīja Grīna.

Nacionālais filmu festivāls "Lielais Kristaps" notiks no 29.septembra līdz 4.oktobrim kinoteātrī "Rīga", Rīgas Kinomuzejā un citviet Latvijā.

Nacionālā filmu festivāla galvenais elements ir jaunāko filmu skates. Šogad gan kinoteātrī "Rīga" pirmo reizi tiks demonstrētas tikai labākās filmas, kur būs iekļautas tās filmas, kas nominētas balvām.

Šogad "Lielā Kristapa" nominācijā "Labākā pilnmetrāžas spēlfilma" nominētas filmas "Amatieris", "Mazie laupītāji", "Nevajadzīgie ļaudis" un "Medības", nominācijā "Labākā īsmetrāžās spēlfilma" izvirzītas filmas "Apsēstība", "Sesils", "Klusums" un "KK-2678", nominācijai "Labākā pilnmetrāža dokumentālā filma" izvirzītas filmas "Bēgums", "Klucis - nepareizais latvietis", "Loengrīns no Varka Kru", "Monētas dubultportrets" un "Padomju stāsts", savukārt nominācijai "Labākā dokumentālā īsfilma" izvirzītas filmas "Par dzimtenīti", "Piektais Hamlets", "Valkyrie Limited" un "Bekons, sviests un mana Mamma", bet nominācijai "Labākā animācijas filma" izvirzītas filmas "Spārni un airi", "Lācis nāk!", "Pavasaris Vārnu ielā" un "Māsa un brālis".

Nominācijai "Labākā debija" izvirzīts Reinis Kalnaellis par darbu "Kad āboli ripo", Jānis Nords par filmu "Amatieris", Krista Burāne un Mārtiņš Eihe par "Piektais Hamlets" un Andis Mizišs par filmu "Medības", bet nominācijai "Labākā studentu filma" izvirzītas filmas "Iesākumā bija vista", "Lamberts", "Lelle tētis", "Paukotājs" un "Ģimenes portrets".

Nominācijai "Labākais scenārists" izvirzīti Māris Putniņš par animācijas filmu "Lācis nāk!", Pauls Bankovskis par filmu "Klucis - nepareizais latvietis", Aleksandrs Hāns un Aleksandrs Mālers par filmu "Jāņu nakts" un Māris Martinsons par filmu "Nevajadzīgie ļaudis", bet nominācijai "Labākais spēlfilmu režisors" izvirzīti Armands Zvirbulis par filmu "Mazie laupītāji" un Māris Martinsons par filmu "Nevajadzīgie ļaudis".

Nominācijai "Labākais dokumentālā kino režisors" izvirzīti Pēteris Krilovs par filmu "Klucis - nepareizais latvietis", Ivars Zviedris par filmu "Bēgums", Ilze Burkovska-Jakobsena par filmu "Bekons, sviests un mana Mamma" un Dāvis Sīmanis juniors par filmu "Valkyrie Limited", savukārt nominācijai "Labākais animācijas režisors" izvirzīti Jānis Cimermanis par filmu "Lācis nāk!", Edmunds Jansons par filmu "Pavasaris Vārnu ielā", Vladimirs Ļeščovs par filmu "Spārni un airi" un Roze Stiebra par filmu "Vai tu ko teici?".

Nominācijai "Labākā aktrise otrā plāna lomai" izvirzītas Ināra Slucka par lomu filmā "Rīgas sargi", Guna Zariņa par lomām filmās "Medības" un "Klusums", Regīna Razuma par lomu filmā "Amatieris", Jana Sekste par lomu filmā "Medības" un Marija de Medeirosa par lomu filmā "Jāņu nakts", bet nominācijai "Labākais aktieris otrā plāna lomai" izvirzīti Ģirts Krūmiņš par lomu filmā "Rīgas sargi", Pēteris Krilovs par lomām filmās "Akmeņi" un "Rīgas sargi", Dominiks Piņons par lomu filmā "Jāņu nakts" un Rolands Zagorskis par lomu filmā "Medības".

Nominācijai "Labākās spēlfilmas operators" izvirzīti Jerži Palac par filmu "Jāņu nakts", Reins Kotovs par filmu "Mazie laupītāji", Gints Bērziņš par filmām "Klusums" un "Nevajadzīgie ļaudis", Jānis Eglītis par filmu "Sesils" un Agris Birzulis par filmu "Medības", savukārt nominācijai "Labākais dokumentālā kino operators" izvirzīti Inese Apse par filmu "Piektais Hamlets", Andrejs Rudzāts par filmu "Valkyrie Limited", Māris Maskalāns par filmu "Par dzimtenīti", Valdis Celmiņš par filmu "IeElpot", Andrejs Verhoustinskis un Uldis Jancis par filmu "Akts".

Nominācijai "Labākais mākslinieks" izvirzīti Ilva Kļaviņa par darbu "Kabu:s", Mārtiņš Milbrets un Neils Matīss par darbu filmā "Rīgas sargi", Jurģis Krāsons par darbu filmā "Medības", Ieva Romanova par darbu filmā "Jāņu nakts" un Aivars Žukovskis un Jānis Bijubens par darbu filmā "Sesils", bet nominācijai "Labākais animācijas mākslinieks" izvirzīti Juris Petraškevičs par darbu "Māsa un brālis", Ilva Kļaviņa par darbu "Pavasaris Vārnu ielā", Vladimirs Ļeščovs par darbu "Spārni un airi", Kaspars Zariņš par darbu "Vai tu ko teici?" un Ilmārs Blumbergs par darbu "Reiz Dievs... Kā radies cilvēks".

Nominācijai "Labākais komponists" izvirzīti Ingus Baušķenieks un Edgars Šubrovskis par darbu filmā "Pavasaris Vārnu ielā", Kārlis Auzāns par darbu filmā "Medības", grupa "Satellites LV" par darbu filmā "Sesils", Aleksejs Aigi par darbu filmā "Akts" un Andrjus Mamontovs par darbu filmā "Nevajadzīgie ļaudis", bet nominācijai "Labākais kostīmu mākslinieks" izvirzīti Tomas Olahs par darbu filmā "Jāņu nakts", Sandra Sila par darbu filmā "Rīgas sargi", Līga Krāsone par darbu filmā "Medības" un Jolanta Rimkute par darbu filmā "Nevajadzīgie ļaudis".

Nominācijai Labākais grima mākslinieks" izvirzīti Ilze Trumpe par darbiem filmā "Akmeņi", "Klusums" un "Mazie laupītāji", Emīlija Eglīte par darbu filmā "Rīgas sargi" un Sarmīte Balode par darbu filmā "Medības", savukārt nominācijai "Labākais skaņu režisors" izvirzīti Pjērs Īvs Drapo par darbu filmā "Spārni un airi", Anrijs Krenbergs par darbu filmā "Klusums", "Par dzimtenīti" un "Pavasaris Vārnu ielā", Andris Barons par darbu filmā "Klucis - nepareizais latvietis", Aivars Riekstiņš un Naidžels Holands par darbu filmā "Jāņu nakts" un Arturas Pugačiauskas par darbu filmā "Nevajadzīgie ļaudis".

Nominācijai "Labākais montāžas režisors" izvirzīti Maija Selecka un Romualds Pipars par darbu "Monētas dubultportrets", Laila Pakalniņa par "Par dzimtenīti", Jūlija Vinten par darbu filma "Klucis - nepareizais latvietis" un Māris Martinsons par darbu filma "Nevajadzīgie ļaudis".

Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balva par mūža ieguldījumu kinomākslā šogad tiks pasniegta Latvijā vecākajam kinoprofesionālim, 1917.gadā dzimušajam kombinēto uzņēmumu jeb specefektu speciālistam Viktoram Šildknehtam, kura biogrāfijā ir gandrīz 40 spēlfilmu.

Festivāla žūrija šogad nevienu pretendentu nav izvirzīju divām nominācijām - "Labākais aktieris" un "Labākā aktrise".

"Lielais Kristaps" ir Latvijas filmu nozares centrālais notikums, kas notiek reizi divos gados.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu