Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Noskaidroti radiohiti, kuri pretendē uz «Zelta mikrofonu»

TVNET
Noskaidroti radiohiti, kuri pretendē uz «Zelta mikrofonu»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dons izvirzīts ar divām dziesmām - «Pašā ielas galā» un «Dieviņš»
Dons izvirzīts ar divām dziesmām - «Pašā ielas galā» un «Dieviņš» Foto: Publicitātes foto

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta Mikrofons 2015» kategorijā Radio hits. Balvai izvirzīti Dons, The Sound Poets, Prāta Vētra un Musiqq.

Lai noteiktu nominantus kategorijā Radio hits, LaIPA apkopo datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2015. gadā. Visvairāk atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Pieciniekā var iekļūt dziesmas, kas skanējušas vismaz trīs radiostacijās. Uz Radio hita balvu pretendē tikai tie ieraksti, kuri ierakstīti, reģistrēti un publicēti laika posmā no 2014. gada 1. decembra līdz 2015. gada 1. decembrim.

Pamatojoties uz šiem datiem, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība 2015. gada balvai kategorijā Radio hits izvirzījusi:

«Skats no augšas» – The Sound Poets

«Pašā ielas galā» - Dons

«Ziemu apēst» – Prāta Vētra

«Dieviņš» - Dons

«Kad ar pietiekami nepietiek» - Musiqq

Liena Grīna, LaIPA izpilddirektore, atzīst: «Latvijā pieaug to radiostaciju skaits, kuras atskaņo arī Latvijā radītas fonogrammas, sniedzot mūziķiem iespēju tikt pamanītiem. Pērn vasarā veiktajā LaIPA Mūzikas patēriņa indeksa pētījumā 48% iedzīvotāju pauda viedokli, ka Latvijas mūzika kvalitātes un izpildījuma ziņā spēj konkurēt ar ārvalstu mūziku, bet 45% patiktu, ja arī radiostacijās biežāk skanētu Latvijā radīti hiti. Apsveicu Radio hita nominantus (Dons, Musiqq, Prāta Vētra un The Sound Poets), kas spējuši iekarot radiostaciju frekvences, un gaidām 15. martu, lai paziņotu, kuru dziesmu klausītāji dzirdējuši visbiežāk.»

15. martā Latvijas Nacionālajā operā krāšņā ceremonijā «Zelta Mikrofons» svinēs 20 gadu jubileju un pasniegs 20 Zelta Mikrofonus. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālā LNT.

Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta Mikrofons» organizē Latvijas Skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA) un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Ģenerālsponsors – SMScredit.lv. Sponsors - tirdzniecības parks «Alfa».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu