Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vecrīgā notiks tradicionālā bluķa vilkšana

LETA
Vecrīgā notiks tradicionālā bluķa vilkšana
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Bluķa vilkšanas vakars pa Vecrīgas ielām un laukumiem
Bluķa vilkšanas vakars pa Vecrīgas ielām un laukumiem Foto: Evija Trifanova / LETA

Svinot ziemas saulgriežus, 21. decembrī, Vecrīgā norisināsies ikgadējā bluķa vilkšana, informē Latvijas Folkloras biedrībā.

Bluķa vilkšana Rīgā sāksies plkst.18 Rātslaukumā, turpināsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem un noslēgsies ar bluķu ugunskuru un Ziemassvētku svinēšanu Rātslaukumā. Svētku norises vadīs Rīgas folkloras kopas «Grodi», «Garataka», «Berendejka», «Budēļi», «Rija», «Ceidari», «Vilcenes», «Dandari», «Lāns», «Krulla», «Vilkači» un «Skandinieki», kā arī Rīgas Danču klubs, Katlakalna «Rāmupe», Bārbeles «Tīrums» un Līvānu «Ceiruleits».

Šogad Bluķa vakara galvenā ievirze būs saistīta ar bungām un bungošanu. Bungas ir sens rituālais instruments, ar kuras skaņām dziedēja cilvēkus, paziņoja svarīgus notikumus, cīnījās pret ienaidnieku, svinēja svētkus. Šogad Bluķa vakarā ar bungu skaņām tiks kliedēta tumsa un ienaids, un iets līdzi saulei tās gadskārtu gājumā.

Kā stāsta pasākuma rīkotāji, ziemas saulgrieži ir tas īpašais laiks, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma - Saule. Tā kliedē tumsu un ar katru nākamo dienu ceļas Pasaules kalnā augšup. Svētkus, kurus latvieši sauc par Bluķa vakaru, svinējušas un svētījušas tautas visā pasaulē. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu