Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Žūrija sāk «Zelta Mikrofonam 2015» iesniegto ierakstu vērtēšanu

TVNET
Žūrija sāk «Zelta Mikrofonam 2015» iesniegto ierakstu vērtēšanu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta Mikrofons» tiks piešķirtas jau 20. reizi, un žūrija sākusi ierakstu vērtēšanu. Šogad, jubilejas gadā uz «Zelta Mikrofona» balvām pretendē vairāk ierakstu nekā pērn: 114 albumi, 61 dziesma, 57 videoklipi, 31 debitants, 8 koncertieraksti.

Šonedēļ īpaši izveidota komisija, kurā piedalījās 14 no «Zelta Mikrofona 2015» žūrijas locekļiem, vairāku stundu garumā klausījās iesniegtos ierakstus, diskutēja un vērtēja, līdz visi albumi tika sadalīti pa žanriem un atbilstošām nominācijām.

Arī šogad lielākā konkurence, kā ierasts, ir kategorijā Labākā dziesma, Labākais videoklips un Labākā debija. Bet no albumiem lielākā konkurence ir kategorijā Tautas un pasaules mūzikas albums (16 albumi), kā arī Pop albums (16 albumi).

Šajā gadā papildus izveidota bērnu žūrija, kas kopā ar profesionālo žūriju noteiks labāko albumu bērniem.

Šogad ņemot vērā LaMPA biedru ierosinājumu, ir atjaunota nominācija Gada albums. Šai kategorijai kvalificējas visi iesniegtie 114 albumi, neatkarīgi no mūzikas žanra.

Šogad «Zelta Mikrofona» balvas tiks pasniegtas 20 kategorijās, tajā skaitā jau tradicionālās – labākās dziesmas, debijas, videoklipa, koncertieraksta balvas, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Pēc biedrības LaIPA apkopotajiem datiem par 2015. gadā radiostacijās atskaņotajām dziesmām tiks noteikts gada radiohits. Arī šoreiz ikvienam klausītājam būs iespēja paust savu viedokli un, sākot ar 1. februāri, nobalsot tirdzniecības parkā «Alfa» par savu 2015.gada dziesmu.

Visus iesniegtos ierakstus un to dalījumu kategorijās var apskatīt «Zelta Mikrofona» mājaslapā.

zeltamikrofons.lv/iesniegsana

Nomināciju piecinieki tiks paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta Mikrofons 2015» preses konferencē 14. janvārī, bet balvu pasniegšanas ceremonija šogad notiks Latvijas Nacionālajā operā 15. martā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu