Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Reinikam pasakaini panākumi Igaunijā un Lietuvā

TVNET
Reinikam pasakaini panākumi Igaunijā un Lietuvā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Laura Reinika dziesmas "Pasakā" igauņu versija "Linnamuinasjutt" duetā ar Luisu Verku (Luisa Värk) pārsteidzoši ātri ir iekarojusi Igaunijas radioklausītāju simpātijas. Četru dienu laikā pēc dziesmas un video iznākšanas tā kļuvusi par #1 pirktāko dziesmu Igaunijā, nonākusi radiostacijas "Elmar" topa 1.vietā un videoklips debitējis raidījumā "Eesti" Top7 kanālā ETV2, ziņo "Mikrofona ieraksti".

Igaunija

"Linnamuinasjutt" ("Pilsētas pasaka") ir jau otrā dziesma, kuru Lauris ir iedziedājis igauņu valodā. Pērn Igaunijā panākumus guva dziesma "Ma jooksen", kas bija igauņu versija Laura nu jau Baltijas hitam "Es skrienu". Lielākajā Igaunijas mūzikas veikalā "muusika24.ee" pirktāko dziesmu saraksta 1.vietā pārliecinoši turas tieši igauņu "Pasaka", turklāt Top 10 ir atgriezusies arī "Ma jooksen".

Lai arī dziesmas un videoklipa prezentācijas dienā Igaunijas mediji prognozēja šai dziesmai zināmus panākumus, rezultāti ir pārsteidzošāki, nekā tika gaidīts. Populārajā radiostacijā "Elmar" dziesma jau otrajā skanēšanas nedēļā ir nonākusi topa 1.vietā, bet klausītāji un radiostacijas dīdžeji jau paspējuši nodēvēt šo dziesmu par gada skaistāko duetu Igaunijā, veltot komplimentus arī Laura nevainojamajai igauņu valodas izrunai.

"Es esmu tiešām patīkami pārsteigts, jo igauņi un lietuvieši gaidīja, ka nākamā dziesma viņu valodā būs "Banjo Laura".

Ja sākumā man bija vienkārši jautra doma izskriet cauri Baltijas valstīm ar vienu dziesmu, tad tagad esmu ieskrējis īstā pasakā.

Un, kā redzams, romantiski stāsti, melodijas un galu galā pasakas aizrauj visus, neatkarīgi no vecuma un valodas, kurā to stāsta," atzīst Lauris Reiniks, kurš oriģinālajā latviešu versijā šo dziesmu dzied kopā ar Aiju Andrejevu jeb Aišu (Aishu); tā šogad tika nominēta kā radio hits "Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā".

Lietuva

Lietuvā savu dzimšanas dienu šīs pašas dziesmas videoversija piedzīvo 9.maija vakarā kanāla LNK izklaides ziņu raidījumā "Kažkas atsitiko", kur tika prezentēts Viļņā filmētais un latviešu komandas veidotais dziesmas videoklips. Lietuviešu versiju ar nosaukumu "Pasaka" Lauris ir iedziedājis kopā ar Moniku Bleikšu, kas ir lietuviešu vidusskolas skolniece no Rīgas un dublēja meitenes balsi klipa "Es skrienu" lietuviešu versijā "Aš bėgu". Monikas mamma ir lietuviete, bet tētis latvietis.

"Ja vēl pirms nepilna gada Lietuvai atklājums biju es, tad tagad gribu parādīt Lietuvai savu atklājumu, kas ir Monika - skaista un dziedoša meitene no Latvijas, kurai lietuviešu valoda ir kā otrā dzimtā un turklāt ļoti pozitīva enerģija," skaidro Lauris Reiniks, kurš jau ir pārliecinoši iekarojis lietuviešu sirdis ar lietuvisko "Es skrienu", kas nesen ieguva Gada dziesmas titulu Lietuvā.

Jāpiebilst, ka Lauris Reiniks, pateicoties savām veiksmīgajām muzikālajām aktivitātēm, šogad ir kļuvis par Baltijas patronu projektam "Great Baltic" jeb "Dižā Baltijas apceļošana".

Ierakstu kompānija "Mikrofona ieraksti" šobrīd strādā, lai drīzumā Lietuvā un Igaunijā dienasgaismu ieraudzītu Laura Reinika soloalbums, kurš tiks adaptēts katrai konkrētajai valstij.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu