Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pēdējo dienu pirms rekonstrukcijas strādā Rīgas motormuzejs

LETA
Pēdējo dienu pirms rekonstrukcijas strādā Rīgas motormuzejs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Viens no lielākajiem spēkratu muzejiem Ziemeļeiropā - Rīgas Motormuzejs (RMM) - šodien, 15. aprīlī, vēl pēdējo dienu pirms rekonstrukcijas būs atvērts apmeklētājiem.

Muzeja pēdējā darba dienā eksponātu zālēs apmeklētājus uzņems visi muzeja speciālisti, kuri būs gatavi ikvienam apmeklētājam stāstīt par unikālajiem eksponātiem un sniegt atbildes uz interesentu jautājumiem. Ar šo neparasto izstādi RMM vēlas ikvienam apmeklētājam īpašā gaisotnē radīt jaunu intrigu par savu kolekciju un muzeja krājumā esošajiem «apslēptajiem dārgumiem».

Bērziņa norādīja, ka pēdējās dienās Rīgas Motormuzejs (RMM) piedzīvo līdz šim neredzētu apmeklētāju interesi. Pagājušā nedēļas nogalē muzejā viesojās vairāk nekā 4000 interesentu, kas steidz apmeklēt pēdējo izstādi «Lielā pārvākšanās jeb Jurģi Rīgas Motormuzejā».

Šoreiz par vienu lielu izstāžu zāli ir kļuvis viss muzejs. Ar neredzētiem eksponātiem papildināta gandrīz ikviena no muzeja kolekcijām. RMM darbinieki sarūpējuši gan apmeklētāju acīm nekad neredzētus eksponātus, gan tādus, kas gadiem glabājušies muzeja krātuvēs un restaurācijas telpās, to starpā, gan «sarūsējušu dzelžu kaudzītes», gan pilnīgi jaunus, pat nelietotus automobiļus.

Izstādes «rozīnītes» ir PSKP ģenerālsekretāra Leonīda Brežņeva «Mercedes Benz 280 SEL» (1980), «Cadillac Fleetwood» (vēsturisks limuzīns, kas septiņdesmitajos gados kalpojis ASV vēstniecībai Maskavā), Padomju Savienībā ražoti un reti sastopami auto - «Moskvič 434» kravas furgons (1973) un restaurācijas darbu procesā esošais «GAZ 11-73» (1941). Īpašs pārsteigums būs vairāki pilnīgi jauni, vēl nekad nelietoti automobiļi un motocikli.

Kā ziņots, RMM ēkas rekonstrukciju plānots uzsākt aprīļa beigās, paredzēts, ka muzejs apmeklētājiem durvis varētu pilnībā atkal vērt 2014.gada rudenī. Rekonstrukcijas laikā seno spēkratu ekspozīcija būs izvietota pagaidu telpās, par ko interesentiem tiks sniegta atsevišķa informācija.

Rīgas Motormuzejs šodien būs atvērts ierastajā laikā no plkst.10 līdz 18.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu