Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Kaļķu vārtos» festivāla «Bildes» jauno dziesminieku koncerts

LETA
«Kaļķu vārtos» festivāla «Bildes» jauno dziesminieku koncerts
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Edgars Rakovskis
Edgars Rakovskis Foto: bildes.lv

Ceturtdien, 6. oktobrī, plkst.19 mūzikas klubā «Kaļķu vārti» notiks mūzikas un mākslas festivāla «Bildes» jauno dziesminieku koncerts, informēja «Bilžu biroja» vadītāja Tija Auziņa. Jauno dziesminieku koncertā piedalīsies tādi pazīstami mūziķi kā Imants Daksis, Anete Kozlovska, Ilze Fārte un Kārlis Kazāks. Tāpat koncertā uzstāsies pavisam jauni dziesminieki, kuri zināmi kā grupu dalībnieki, piemēram, Anneli Arro no grupas «Sus Dungo», Krists Indrišonoks, kurš darbojas kopā ar grupu kā Chris Noah, un Edgars Rakovskis, kurš ir grupas «Relicseed» līderis.

«Akustiski es sāku spēlēt pirms kāda laika - biju fiksējis idejas, sākot no pāris taktīm līdz frāzēm, no kurām pamazām izveidojās dziesmas, kuras arī ierakstīju. Festivālā «Bildes» izsenis piedalās dažādu paaudžu mūziķi - visi zem viena jumta dara to, kas viņiem padodas vislabāk - spēlē mūziku, kas manī rada ģimenisku sajūtu,» teica Rakovskis.

Dziesminieks Mikus Frišfelds festivāla jauno dziesminieku koncertu dēvē par ikgadēju satikšanos. «Tā kā «Bildēs» jāspēlē divas dziesmas, man patīk tās sakombinēt zem viena nosaukuma, šādi veidojot divu dziesmu ciklu. Šogad dziesmās gribētu pētīt slinkumu. Kad būs jākāpj uz skatuves, iespējams, prātā ienāks cita tēma. Pagājušajā gadā arī gribēju būt ļoti nopietns, bet, kad pienāca mana kārta, nopietnība bija kaut kur izgaisusi - es ar platu smaidu spēlēju ne sevišķi nopietnas dziesmas. Tāpēc jāskatās, kā attīstās kopējā koncerta gaisotne, jāpakonsultējas ar vakara vadītāju Kārli Kazāku, kurš publikai ir vistuvāk, un jāklausās sarunas aizskatuvē,» pauda Frišfelds.

Savukārt koncerta vadītājs Kazāks uzskata, ka jauno dziesminieku koncertam jārada tikpat mājīga gaisotne kā sarunās pie virtuves galda. «Manuprāt, dziesminieku mūzika ir tāda - noklausies divas dziesmas un pietiek - līdzīgi kā ar labu dzeju - vienā reizē neizlasām visu dzejas grāmatu. «Bilžu» koncertā katrs varēs atrast kādu dziesmu, kas vislabāk raksturos viņa tā brīža noskaņojumu. Tāda ir dziesminieku specifika - bez klausītājiem mēs nepastāvam. Klausītājs rada dziesminieku dziesmas,» teica Kazāks.

Jauno dziesminieku koncertā uzstāsies tādi mūziķi kā Ilze Fārte, Mikus Frišfelds, Kārlis Kazāks, Anete Kozlovska, Mārtiņš Križevics, Mikus Straume, Jānis Uplejs, Lauris Valters, Gatis Zotovs, Edgars Rakovskis, Krists Indrišonoks, Imants Daksis, Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš, Anneli Arro.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu