Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ar krāšņiem priekšnesumiem sācies festivāls «Saulkrasti Jazz 2016»

TVNET
Ar krāšņiem priekšnesumiem sācies festivāls «Saulkrasti Jazz 2016»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Saulkrastos ar krāšņiem priekšnesumiem ir iesācies ikgadējais Baltijā vērienīgākais brīvdabas džeza mūzikas festivāls Saulkrasti Jazz 2016.

Pirmo dienu bezmaksas koncertā Saules laukumā Saulkrastos skatītājus priecēja Māris Pūris un viņa stepa studiju audzēkņi, ko muzikāli pavadīja koklētāju ansamblis, bet vakara koncertā festivāla lielo skatuvi Minhauzena undā ieskandināja vokālā grupa Framest un ansamblis Pieneņu vīns. Vairākiem no abu grupu mūziķiem šī bija saviļņojoša atkalsatikšanās ar Saulkrastu džeza festivāla gaisotni, jo viņi ir vieni no daudzajiem, kas savas vasaras pavadījuši izglītojoties festivāla meistarklašu nometnēs.

Otrajā festivāla dienā Saules laukuma koncertā uzstāsies Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas labākie audzēkņi, ar kuri savu aizrautību un prasmi atrādīja Rīgas publikai festivāla ieskaņas koncertā Origo Summer Stage.

Otrdienas vakara koncertu Minhauzena undā iesāks serbu ģitāras virtuozs Ivans Iličs un viņa grupa Ivan Ilic Tetra Pack. Pēc viņiem uz skatuves kāps Amsterdamā dibināts staprtautisks ansamblis K Trio, kurā uzstājas viens no Latvijas labākajiem bundziniekiem Andris Buiķis, pianists no Islandes Kristjans Martinsons un angļu izcelsmes basists no Francijas Pets Klīvers, kas kopā ierakstījuši vairākus godalgotus albumus un koncertējuši uz daudzu prestižu festivālu skatuvēm.

Otrās dienas vakaru noslēgt, festivāla rīkotāji uzticējuši Saulkrastu džeza festivāla publikas iemīļotajam lietuviešu saksofonistam Ķestutim Vaiginim un viņa Ņujorkā, ASV bāzētajam kvartetam, kura sastāvā muzicē bundzinieks Donalds Edvardss, ģitārists Deivs Allens un divkārtējs Grammy balvas ieguvējs, basists Boriss Kozlovs.

Saulkrasti Jazz 2016 ar tik pat muzikāli piesātinātiem un krāšņiem koncertiem nepiespiestā brīvdabas atmosfērā pie jūras kā ierasts lutinās katru dienu visā nedēļas garumā līdz pat sestdienas vakaram.

Festivāla programma apskatāma www.saulkrastijazz.lv, biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās (arī internetā) un pie ieejas festivāla teritorijā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu