"Dabas koncertzāle: Phylloscopus collybita" bezmaksas koncerti (4)

CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Naktī no 2. uz 3. jūniju "Līčos" un 15. jūnija vakarā “Ielīcās” notiks projekta "Dabas koncertzāle: Phylloscopus collybita" bezmaksas koncerti.

Ieklausīties dabas skaņās aicinās orģinālmūzikas autori un izpildītāji Ingus Ulmanis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Anrijs Grīnbergs, Valdis un Rūta Muktupāveli, dzejas autors Pēters Brūveris, dabas dīdžejs Eduards Švāns un vīdžejs Pēteris Ķimelis, Vides filmu studija un vides fotogrāfi.

Naktī no 2. uz 3. jūniju “Līčos” pie Mazsalacas un 15. jūnijā no plkst. 22:00 līdz pusnaktij “Ielīcās” pie Valkas notiks bezmaksas vides mūzikas koncerti “Dabas koncertzāle: Phylloscopus collybita”. Tie turpinās 2006. gadā Mazsalacas Valtenberģu muižas parkā notikušā Dabas koncertzāles pirmā koncerta ideju – rast jaunus mākslinieciskās izpausmes veidus, kas apvieno mākslu un zinātni.

Orģinālmūzikas autori un izpildītāji – Ingus Ulmanis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Anrijs Grīnbergs, Valdis un Rūta Muktupāveli. Dabas dīdžeja lomā iejutīsies Eduards Švāns. Īpašie viesi – leģendārā grupa Dzeltenie pastnieki.

Dabas slēptās norises kļūs redzamas, pateicoties attēlam. Vizuālā stāsta autori ir “Vides filmu studija”, fotogrāfi Otars Opermanis un Andris Soms kopīgi ar dabas vīdžeju Pēteri Ķimeli.

Šogad koncerta galvenais varonis ir putns čunčiņš (Phylloscopus collybita). Čunčiņa, filozofa un putnu dzīves hronista lomā iejutīsies dzejnieks Pēters Brūveris. Koncertu laikā skanēs gan jau zināmi, gan jauni dzejoļi.

Melnais strazds zarā sēž Un ar vārnām jokus plēš,

Joki pārplīst… Izbirst zemē Sīka, spoža sudrabnauda.

Kuŗš to naudu salasīs, Kuŗš to naudu saskaitīs, Tas jo drīz, Tas it drīz Putnu mēli sapratīs!

Latvijas ornitoloģijas biedrības speciālistu stāsti par putniem un dabu, kā arī Vides filmu studijas dabas filmu izlase un citi īpaši pasākumi notiks jau pāris stundas pirms koncertu sākuma.

Koncertiem ir īpaši izveidota interneta mājas lapa: www.dabaskoncerts.lv . Lapā atrodama informācija par koncertu norisi, norādes par atrašanās vietām un citas noderīgas ziņas.

Šogad koncertus īsteno Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija sadarbībā ar SIA “Platforma Rekords” ar ANO Attīstības programmas, Pasaules vides fonda, SIA “VentEko”, Latvijas ornitoloģijas biedrības un Latvijas Vides fonda atbalstu.

Šos unikālos koncertus savā 10 gadu jubilejā dāvina vides inženiertehnoloģisko risinājumu uzņēmums SIA “VentEko”, apvienojot dabas koncertzāles ideju ar uzņēmuma darbības filozofisko koncepciju – inteliģentiem vides risinājumiem.

Komentāri (4)CopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu