Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pagarināta dalībnieku pieteikšanās konkursam «Ineses Galantes talanti»

TVNET
Pagarināta dalībnieku pieteikšanās konkursam «Ineses Galantes talanti»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Saistībā ar lielo interesi un dalībnieku lūgumiem līdz 10. martam pagarināta pieteikšanās trešajam klasiskās mūzikas talantu konkursam «Ineses Galantes talanti», informē «Ineses Galantes fonda» komunikācijas projektu vadītāja Inga Vasiļjeva. Konkursam aicināti pieteikties bērni un jaunieši - jaunie vokālisti, taustiņu, stīgu, kā arī pūšamo un sitamo instrumentu mākslinieki no visas Latvijas.

«Ineses Galantes fonda» direktore Diāna Galante skaidroja, ka pieteikšanās termiņš pagarināts, jo, pirmkārt, saņemti lūgumi no dalībniekiem un viņu pedagogiem par konkursa norises kārtību un pieteikumu iesniegšanas noteikumiem. Otrkārt, tieši februāris izrādījies laiks, kad daudzi slimojuši ar gripu, tāpēc nolemts dot iespēju vēl desmit dienas sagatavot savus video priekšnesumus dalībai konkursā.

Talantu konkurss noritēs trīs kārtās. Pirmajā, atlases kārtā dalībniekiem līdz 10.martam jāiesūta elektroniski aizpildīta anketa un saite uz «Youtube» interneta vietnē ievietotu video ar sevis izpildītu, brīvi izvēlētu skaņdarbu. Iesūtītos video izvērtēs kompetenta žūrija, kas augstāko vērtējumu ieguvējus aicinās piedalīties otrajā kārtā - pusfinālā.

Konkursa pusfināli norisināsies četrās pilsētās - 9.aprīlī un 10.aprīlī Rīgā, 11.aprīlī Cēsīs, 14.aprīlī Ventspilī un 15.aprīlī Rēzeknē, kad noklausīšanās laikā bērniem un jauniešiem būs jāatskaņo divi brīvi izvēlēti kontrastējoši skaņdarbi.

8. maijā konkursa trešajā kārtā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pulcēsies veiksmīgākie pusfinālu dalībnieki uz konkursa finālu, kur jaunajiem mūziķiem būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi.

Vērtējot dalībniekus, tik ņemts vērā dalībnieka personības spilgtums, tehniskās iemaņas, izpildījuma mākslinieciskais augstvērtīgums, izvēlētā repertuāra atbilstība un dalībnieka skatuviskās iemaņas.

Arī šogad skatītāji varēs izteikt savu atbalstu jaunajiem māksliniekiem, piedaloties publiskajā balsojumā, kas sāksies 21.martā internetā. Konkursa dalībnieks, kurš būs saņēmis visvairāk skatītāju balsu, saņems vērtīgu publikas simpātijas balvu.

Konkursa uzvarētāji saņems diplomus un naudas balvas attiecīgi iegūtajai vietai - 400 eiro būs pirmajai vietai, 200 eiro būs otrajai vietai vai 100, kas būs trešajai vieta. Tāpat katrs iegūs pusgada mācību stipendijas 600 eiro apmērā, kā arī pirmo vietu ieguvējiem būs iespēja uzstāties «Summertime - aicina Inese Galante» festivālā Dzintaru koncertzālē. Otro vietu ieguvējiem būs iespēja uzstāties «Ineses Galantes fonda» rīkotajos koncertos. Visiem talantu konkursa kategoriju laureātiem būs iespēja pilnveidot savu meistarību klasiskajā mūzikā profesionālu Latvijas un ārvalstu mākslinieku vadītajās meistarklasēs.

Savukārt, novērtējot skolotāja nozīmīgo lomu jauno mākslinieku talantu izkopšanā, īpašas balvas paredzētas konkursa dalībnieku pedagogiem, sākot ar iespēju klātienē apmeklēt festivālu «Summertime - aicina Inese Galante» un «Ineses Galantes fonda» veicināšanas balvām visiem konkursa dalībnieku pedagogiem līdz naudas prēmijām pusfināla labāko dalībnieku pedagogiem un konkursa fināla kārtas laureātu pedagogiem.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu