Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

All About Jazz par festivālu «Rīgas Ritmi 2015»

TVNET
All About Jazz par festivālu «Rīgas Ritmi 2015»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Jubilejas festivāls «Rīgas Ritmi» veiksmīgi noslēdzies, bet ārzemju medijos turpina parādīties labas atsauksmes par to. Nupat plašu atskatu uz festivālu publicējusi arī pasaulē zināmā džeza mūzikas interneta vietne allaboutjazz.com. Rīgā paviesojās un arī paneļdiskusiju Latvijas Radio 1. studijā vadīja raksta autors Brūss Lindsejs.

Prominentais mūzikas profesionālis uzsvēris pārdomāto festivāla norisi, izceļot gan stilu daudzveidību un dažādās norises vietas, gan zvaigznes un vietējos mūziķus. Īpaši plaša sadaļa atvēlēta Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē notikušajiem dubultkoncertiem, atzīmējot ne tikai zvaigžņu sniegumu, bet arī plašās publikas atsaucību un izpratni par mūziku. Kā viena no festivāla virsotnēm minēta Raula Midona enerģijas pilnā uzstāšanās, jaucot kopā īpatnējo ģitārspēles tehniku, perkusiju ritmus, plūstošas melodiskās līnijas un emocionālo vokāla spēku. Izcelta arī Alana Harisa uzstāšanās kopā ar Latvijas Radio bigbendu. «Bigbends nospēlēja spēcīgi gan ansambļa, gan solistu kvalitātes ziņā,» raksta Lindsejs. «Tāpat kā iepriekšējos gados, bija prieks to dzirdēt.»

Neliela sadaļa rakstā veltīta arī brīvdabas koncertiem, īpaši paslavējot spēcīgo «Bunch of Gentlemen» un arī Ralfa Eilanda sniegumu atpūtas parkā «Egle». Lielāka raksta daļa atvēlēta latviešu mākslinieku showcase programmai, izceļot atkal jau «Bunch of Gentlemen», kā arī Kristīnes Prauliņas un draugu projektu «Alaska Dreamers». «Kad instrumentāciju veidoja tikai ģitāras, bungas un balss, kā tas bija tādās blūza saknēs balstītās dziesmās kā «Finally Free», skanējums atgādināja T-Bone Burnett – īpaši atmosfērisks bija ģitārista Mārča Vasiļevska purvainais, bagātais «Les Paul» tonis,» tēlaini recenzē Brūss.

Ļoti liels uzsvars likts arī uz meistarklašu sadaļu. «2015. gada meistarklašu programma bija labākā, kādu esmu pieredzējis, katrai meistarklasei piešķirot savu garšu,» sajūsminās raksta autors. Uzsvērta gan Ramona Vajes saspēle ar meistarklašu apmeklētājiem, gan Alana Harisa dubultlekcija par dažādiem uzstāšanās aspektiem un sava mūzikas stila veidošanu. Tāpat paslavēta Sirila Emē un Rauls Midons.

«Mūzika ir un paliek smags bizness, bet tādi festivāli kā «Rīgas Ritmi» un jaunie mūziķi, ko satiku un dzirdēju Rīgā, liek uz nākotni skatīties cerīgi,» rezumē Lindsejs.

www.allaboutjazz.com

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu