Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pasniegtas mūzikas ierakstu Gada Balvas

Otrdien, 22. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī tika sadalītas mūzikas ierakstu Gada balvas. Koncertšovā, ko interesenti varēja vērot TV3 ierakstā, labākie tika noteikti popmūzikas, rokmūzikas, akadēmiskās, instrumentālās, deju un bērnu mūzikas, kā arī citās nominācijās. Pie divām statuetēm tika hiphopa mākslinieks Gustavo un "Xylem Trio".

Džeza mūzikas trio "Xylem Trio" par albumu "In The Mood of Giya Kancheli" izpelnījās apbalvojumu kategorijā "Labākā debija 2010" un "Labākais instrumentālais, filmu vai teātra mūzikas albums 2010"., savukārt hiphopa mākslinieks Gustavo saņēma balvu kategorijā "Labākais hiphopa albums 2010" par albumu "Trešā elpa" un kategorijā "Labākais mūzikas video klips 2010" par dziesmas "Mūsu soļi" klipu.

Tirdzniecības centra "Alfa" organizētajā tautas balsojumā par gada labāko dziesmu uzvarēja grupas "Prāta Vētras" jaunākās izlases dziesma "Gara diena".

Par gada labāko dziesmu ceremonijā tika atzīta dueta "Instrumenti" kompozīcija "Zemeslodes", bet spēlētākā "radiohita" gods - Kažas jeb Kārļa Būmeistara seriāla "Ugunsgrēks" dziesmai "Tici vai nē".

Balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā piešķirta Ilmāram Dzenim, taču mūziķis ceremonijā nebija ieradies.

Labākais roka albums 2010: Skyforger - Kurbads

Labākais pop albums 2010: Lauris Reiniks - Es skrienu

Labākais deju mūzikas albums vai dziesma 2010: Roberts Lejasmeijers & Candy - Rīts ir tālu vēl

Labākais hiphopa albums 2010: Gustavo - Trešā elpa

Labākais šlāgermūzikas albums 2010: Andris Ērglis, Raimonds Pauls - Caur rozā brillēm

Labākais alternatīvās mūzikas albums 2010: Dzeltenie pastnieki - Naktis

Labākais tautas mūzikas albums 2010: Dūdu un bungu mūzikas grupa "Auļi" - Etnotranss

Labākais akadēmiskās mūzikas albums 2010: Vestards Šimkus - Pēteris Vasks "Gadalaiki"

Labākais instrumentālais, filmu vai teātra mūzikas albums 2010:  Xylem Trio - In The Mood of Giya Kancheli

Labākais mūzikas albums bērniem 2010: Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Andris Sējāns, Baiba Vanaga, Anrijs Grīnbergs - Brīnumskapis

Labākais mūzikas videoklips 2010: Gustavo - Mūsu soļi

Labākais koncertieraksts video 2010: Sīpoli - Kamēr tu šo spēli spēlē

Labākā debija 2010: Xylem Trio - In The Mood of Giya KancheliUz augšu
Back