Foto ⟩ Atklāta tēlnieka Gļeba Panteļejeva personālizstāde "Hormonija"

Jānis Škapars
, Fotogrāfs
Atklāta tēlnieka Gļeba Panteļejeva personālizstāde "Hormonija"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Skatāma Gļeba Panteļejeva personālizstāde "Hormonija"
Foto: Skatāma Gļeba Panteļejeva personālizstāde "Hormonija" Foto: Jānis Škapars/TVNET

Galerijā "Māksla XO" no 15. oktobra līdz 16. novembrim apskatāma tēlnieka Gļeba Panteļejeva izstāde "Hormonija". Aplūko foto no atklāšanas! 

"Uztverot sevi caur apziņas, garīguma un morāles prizmu, mēs bieži aizmirstam, ka homo sapiens ir plēsīgs, agresīvs, savtīgs un gribošs bara dzīvnieks. Tā uzvedība tiek noteikta bioķīmisko procesu līmenī un ir atkarīga no hormonu – bioaktīvo vielu - iedarbības. Hormoni vieno mūs ar dzīvnieku pasauli un sagrauj mītu par cilvēka īpašo izcelsmi, jo ir vienādi un universāli visām dzīvajām būtnēm. Ar šo izstādi mēģinu atrast cēloņsakarības starp fizioloģiskiem, hormonāliem procesiem homo sapiens organismā un cilvēcības būtību. Es nesniedzu atbildes uz lielajiem jautājumiem, bet konstatēju hormonālā fona ietekmi uz civilizācijas vēsturi caur vēsturisko personu – Ļeņina, Riharda Vāgnera, Modesta Musorgska tēliem," tā tēlnieks. 

Foto: Skatāma Gļeba Panteļejeva personālizstāde "Hormonija".

Gļebs Panteļejevs (1965) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu (1991). Kopš 1991. gada sarīkojis 16 personālizstādes un piedalījies vairāk kā 40 grupas izstādēs Latvijā, Igaunijā, Baltkrievijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā, Čehijā, Skotijā, Lielbritānijā, Francijā, Kiprā, Kanādā, Meksikā un Japānā. Saņēmis daudz balvas un godalgas, un radījis virkni ievērojamu, Latvijas vēsturei un kultūrai veltītu pieminekļu un vides objektu dažādās Latvijas pilsētās. Gļeba Panteļejeva darbi atrodas publiskās kolekcijās - Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, Jūrmalas pilsētas muzejā, Latvijas Kara muzejā, Latvijas Bankā, Latvijas Nacionālā Operā un Balets, Latvijas Gaisa Satiksmē (Rīga, Latvija), Deutcshe Aerospace (Minhene, Vācija) un Katzovas Skulptūrparkā (Katzova, Vācija).

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu