Īpašā seansā izrādīs filmu "Andrejs Tarkovskis. Kino lūgsna"

TVNET
Īpašā seansā izrādīs filmu "Andrejs Tarkovskis. Kino lūgsna"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Andrejs Tarkovskis. Kino lūgsna"
"Andrejs Tarkovskis. Kino lūgsna" Foto: kadrs no filmas

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) laikā kinoteātra “Splendid Palace” skatītāju balvu ieguva filma “Andrejs Tarkovskis. Kino lūgsna”. Tie, kuri filmu nav redzējuši vai arī vēlas noskatīties atkārtoti, tiek aicināti uz īpašo seansu 31. oktobrī.

No 15. līdz 25 oktobrim kinoteātrī “Splendid Palace” norisinājās septītais RIGA IFF. Tāpat kā iepriekšējos gados, festivāla apmeklētāji ar savu ieejas biļeti uz kino seansu balsoja par People’s Choice balvu – vislabāk apmeklētāko filmu festivāla pilnmetrāžas konkursa programmā. Šogad šo titulu ieguva Andreja Tarkovska juniora dokumentālā filma “Andrejs Tarkovskis. Kino lūgsna”.

Festivāla radošā direktore un programmu departamenta vadītāja Sonora Broka par filmu saka: "Вiogrāfiskā un dokumentālā kino kontekstā šī ir pavisam īpaša filma. Tajā ir izmantots unikāls personīgais, ģimenes arhīvs, kuru papildina paša filmas režisora – Andreja Tarkovska juniora bērnības atmiņas. Manuprāt, tieši šī bāze viņam devusi iespēju radīt ārkārtīgi intīmu un personisku vēstījumu par savu tēvu, izcilo krievu režisoru. Uz pārdomām vērstās filmas vēstījums strukturēts, sākot ar kadriem un atmiņām no Andreja Tarkovska agras bērnības līdz pat viņa pēdējiem kino darbiem."

Riga IFF radošā direktore Sonora Broka.
Riga IFF radošā direktore Sonora Broka. Foto: Ieva Čīka/LETA

Filmu “Andrejs Tarkovskis. Kino lūgsna” īpašā seansā kinoteātrī demonstrēs 31. oktobrī plkst. 15.30.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu