Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sāk Andra Gaujas jaunās filmas montāžu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Aleksandrs Grebņevs
Aleksandrs Grebņevs Foto: Aija Melbārde

Noslēgusies filmēšana pēdējos gados Latvijā vērienīgākajam kino projektam par mūsdienām — studijas “Riverbed” spēlfilmai “Nekas mūs neapturēs”. Filmai paradoksālā kārtā vienlaikus sākts gan montāžas, gan demontāžas process – režisors Andris Gauja sācis montēt uzņemto materiālu, kamēr pie Āraišu (Drabešu) vējdzirnavām sākta filmas daudzstāvu dekorāciju nojaukšana.

Režisora Andra Gaujas un operatora Aleksandra Grebņeva veidotā spēlfilma “Nekas mūs neapturēs” ir Latvijā pirmā filma par mūsdienām, kuras vizuālajam spēkam mākslinieka Jurģa Krāsona vadībā tika uzbūvēti divi daudzstāvu kinopaviljoni. Viens no tiem imitēja piecstāvīgu vējdzirnavu interjeru un tika filmēts ziemas sezonā Andrejsalā, bet otrs paviljons, vasarā uzbūvēts Āraišos, kalpoja filmēšanas vajadzībām kā pilnībā iekārtota, futūristiski iespaidīga dzīvojamā māja. Tieši filmā “Nekas mūs neapturēs” pirmoreiz pēc renovācijas atkal griežas leģendāro Āraišu vējdzirnavu spārni, kas filmas vajadzībām tika aprīkoti ar LED apgaismojumu kopumā 400 metru garumā. Pie dzirnavām savulaik uzņemtas daudzas citas nozīmīgas Latvijas filmas – "Purva bridējs" (1966), "Vella kalpi" (1970), "Mērnieku laiki" (1968), "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" (1981) u.c.

Āraišu dzirnavās tika realizēts filmas "Nekas mūs neapturēs" otrais, apjomīgākais filmēšanas periods, un dekorācija bija pilnībā pielāgota gan eksterjera, gan interjera kadriem. Mēnesi ilgā filmēšana noritēja naktsmaiņās, kas bija izaicinājums visai filmēšanas grupai, taču sniedza neatkārtojamas gaismas priekšrocības. Andris Keišs savā Instagram kontā raksta:

“Viens no smagākajiem filmēšanas posmiem manā dzīvē ir pagājis. (..) Bet — tie neticami skaistie saulrieti un saullēkti… Tie deva neticamu jaudu.”

Andra Gaujas otrā spēlfilma ir stāsts par lepniem cilvēkiem, kurus filmā attēlo Andris Keišs, Kristīne Nevarauska, Elza Gauja un Dārta Stepanova. Keiša atveidotais galvenais varonis Ralfs ir harismātisks mūzikas producents, kurš sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu, mīļāko un meitu sadzīvot vienā īpašumā. Viņa eksperiments pārvēršas bezkompromisu cīņā katram par savām interesēm. Filma uz ekrāniem nonāks 2019. gada pirmajā pusē. 

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu