Pats svarīgākais jautājums - vai pastāv apziņa viņpus dzīves?

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Vai pastāv apziņa viņpus dzīves? Šis jautājums ir ļoti svarīgs ikvienam. Atbildes uz to gadsimtu gaitā meklējuši filozofi, ārsti, teologi un citi domājoši cilvēki. Arī Pims van Lommels (Pin Van Lommel), holandiešu kardiologs, daudzu grāmatu un akadēmisku publikāciju autors.

Viņš specializējies jautājumos, kas skar nāvei tuvu pieredzi. Gadu desmitus veltījis darbam ar sirds slimību pacientiem, Pims van Lommels kļuvis par vienu no pasaules galvenajiem pētniekiem, kas iedziļinājies saiknē starp cilvēka ķermeni un prātu. Viņa pārsteidzošie atklājumi pilnībā mainījuši izpratni par to, kas ar cilvēku notiek pēc sirdsdarbības apstāšanās. Autora darbi publicēti ne vien lielākajos akadēmiskajos medicīnas žurnālos, bet arī pasaules populārākajos preses izdevumos. Viņa darbu cilvēka apziņas izpētē atzinīgi novērtējuši ārsti, psihologi, garīdznieki un daudzu citu nozaru profesionāļi visā pasaulē.

www.lietusdarzs.lv

Apgāda «Lietusdārzs» latviski izdotajā grāmatā «Apziņa viņpus dzīves» Pims van Lommels atklāj savu pārsteidzošo pētījumu rezultātus, kas pilnībā mainījuši priekšstatus par cilvēka apziņu nāves brīdī.

Grāmatas pamatā ir vairāk nekā divdesmit gadu ilgie pētījumi, kuri saistīti ar nāvei tuvu pieredzi un kuros piedalījušies vairāki tūkstoši pacientu, kas pārcietuši sirdsdarbības apstāšanos.

Ko cilvēks piedzīvo klīniskās nāves brīdī?

Dzirdēts daudz stāstu par gaismu tuneļa galā, svētlaimīgu mieru vai pacelšanos virs ķermeņa operāciju zālē. Pims van Lommels sniedz zinātniskus pierādījumus tam, ka nāvei tuva pieredze ir nenoliedzams fenomens, kuru nevar skaidrot ar iztēli, psihozi, halucinācijām vai skābekļa trūkumu smadzenēs. Autors ļauj ne vien iepazīt šādas pieredzes zinātnisko pamatojumu, bet arī lasīt personīgus stāstus, kurus atklājuši cilvēki, kas pieredzējuši nāvei tuvu stāvokli. Zinātniskā informācija un pārsteidzošie stāsti skaidri apliecina, ka apziņa spēj pastāvēt arī ārpus ķermeņa.

Foto: publicitātes

Pēteris Kļava, pazīstamais latviešu bērnu reanimatologs, kurš savā darbā sastopas ar nāvi, Pima van Lommela grāmatu vērtē augstu. Viņš vēsta: «Ārsti redz nāvi, bet neko negrib par to zināt. Zinātnieki zina par nāvi un, tāpat kā 17. gadsimtā, neko īsti nezinot, pasludina, ka viss ir ķīmija. Mēs pat nesaprotam, ka patiesībā neko nesaprotam. Pārsvarā tas ir ērti, bet nu jau daudzi saprot, ka tas ir nožēlojami. Katra cilvēka Ego aizsargājas ar sava svarīguma un aprobežotības kompleksiem. Šīm slēptajām intelektuālajām paranojām iemesls ir tikai viens – nezināšana.

Saprast sevi var tikai saprotot nāvi, ne reliģiozi, bet zinātniski.

Lūk, mūsu rokās ir zinātnieka hrestomātiska grāmata, kuras autors uzrāda milzīgus izziņas apjomus šī mums tik nepatīkamā jautājuma izpratnei! Man, kas pieredzējis tik daudzu bērnu nāvi un ciešanas, ir liels lūgums, īpaši ārstiem, zinātniekiem, studentiem: izstudējiet šo grāmatu! Es ticu, ka šīs zināšanas sniegs gan intelektuālu gandarījumu, gan garīgu palīdzību ikvienam, jo TAS skar mūs visus…»

Tikšanās ar grāmatas autoru Pimu van Lommelu un viņa lekcija paredzēta 2016. gadā maijā Helsus festivāla ietvaros Jelgavā.

No angļu valodas tulkojis Kristaps Šoriņš.

Nepalaid garām!

Uz augšu