"Auļi" Alpos tiekas ar jodelētāju Albinu Paulusu

Foto
TVNET
"Auļi" Alpos tiekas ar jodelētāju Albinu Paulusu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Auļi" Alpos tiekas ar jodelētāju Albinu Paulusu
"Auļi" Alpos tiekas ar jodelētāju Albinu Paulusu Foto: publicitātes

Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi” turpina strādāt pie savas jaunās koncertprogrammas “Senču balsis” un atklāj nākamo ārzemju viesmākslinieku - austriešu jodelētāju Albinu Paulusu, ar kuru skatītājiem būs iespēja tikties šā gada septembrī koncertos Latvijas lielākajās koncertzālēs un kultūras namos.

Alpos starp ziedošām pļavām un sniegotām kalnu virsotnēm tapis vareni lustīgs video austriešu tautasdziesmai “Almerlied Huidirdio” Auļu dalībnieka Mārtiņa Miļevska aranžējumā. Video stāsts ir par kalnu ganu, kurš Alpu pļavās gana govis, kopā ar austriešu dejotājiem (austriešu dejotāju lomās iejutušies desmit Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansambļa “Vektors” dejotāji) slauc pienu un no tā gatavo sviestu. Pēc tam Pauluss, kurš iejuties gana lomā, dodas uz tirgu pārdot savu produkciju un tur sastop Auļu desmitu un astoņus latviešu dejotājus, kuri uz tirgu devušies līdzi māla trauku tirgotājam no Latvijas. Priecīgi par veiksmīgiem darījumiem, visi vienojas līksmā ballītē, kurā blakus ugunskuram izdodas piedzīvot lielisku pirmsjāņu noskaņu.

Noskaties video.

Videoklipu veidojusi komanda “Creators 22” (režisors Niklāvs Vētra, galvenais operators Mārtiņš Kivlinieks, kameras operators Mārtiņš Goldbergs), horeogrāfe Dagmāra Bārbale un, protams, idejas autori – bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”. Producents Kaspars Bārbals: “Īpašu paldies jāsaka latvietim Gintam Puķītim, kurš, jau 16 gadus dzīvojot Austrijā, rūpīgi seko līdzi kultūras norisēm Latvijā un ar lielu aizrautību palīdzēja mūsu idejām realizēties.”

Foto: Videoklipa tapšanas aizkadri: "Auļi" Alpos tiekas ar jodelētāju Albinu Paulusu.

“Senču balsis" ir bungu un dūdu mūzikas grupas "Auļi" jaunā koncertprogramma sadarbībā ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm. "Auļi" ir devušies pasaulē, lai iepazītos ar dziedātājiem, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas. Šoreiz uzmanība pievērsta jaudīgām vīriešu balsīm, kas raksturo kādu reģionu. Skaņdarbos pazīstamu izpildītāju dziedājums no ģeogrāfiski atšķirīgām vietām ir sapludināts ar "Auļu" latviešu muzikālajās tradīcijās balstīto spēcīgo instrumentālo mūziku, radot iespaidīgu pasaules mūzikas programmu.

Pirmo programmas viesi – rīkles dziedātāju no Mongolijas Bazorigu Vānčigu (Batzorig Vaanchig) – Auļi atklāja 2019. gada janvārī ar iespaidīgā “Hunnu Guren” klipa prezentāciju. Otrais mākslinieks, ar ko skatītājiem būs iespēja tikties klātienē,  – sāmu joikotājs Kajs Sombijs (Kai Somby) – tika atklāts 2019. gada martā, kad Auļi nodeva skatītāju acīm -30 grādos filmēto videoklipu dziesmai “Orbina”.

Koncertturnejas "Senču balsis" koncerti:

11. septembrī VEF Kultūras pils, Rīga

12. septembrī Jelgavas kultūras namā

13. septembrī Liepājas koncertzālē "Lielais Dzintars"

14. septembrī Valmieras Kultūras centrā

15. septembrī Latgales vēstniecībā "Gors"

Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu