"Riga IFF" aicina iesniegt darbus kinofestivāla konkursu programmās

TVNET
"Riga IFF" aicina iesniegt darbus kinofestivāla konkursu programmās
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Riga IFF"
"Riga IFF" Foto: Pēteris Vīksna

Septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls ("Riga IFF") aicina iesniegt pieteikumus četriem konkursiem. 

Līdzās jau nostiprinātajiem un starptautiski atpazīstamajiem – Baltijas jūras un ziemeļvalstu reģiona pilnmetrāžas filmu, starptautisko īsfilmu un Baltijas valstu mūzikas video konkursiem – pievienojas Short Riga Nacionālais īsfilmu konkurss. Turklāt īsfilmas cīnīsies par kandidatūru Eiropas Kino Akadēmijas balvai “Eiropas īsfilma 2021”.

Šoruden festivāls norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim. 

Brīdī, kad virknei pavasara kinofestivālu diemžēl nākas atcelt norisi vai arī meklēt jaunas formas, kā nogādāt filmas līdz skatītājiem, mēs paužam cerību, ka rudens nāks ar atveldzi un jauniem spēkiem kā nozares ietvaros, tā ārpus tās. "Riga IFF" norise plānota kā iepriekš – oktobrī, kad atkal varēsim tikties Rīgas skaistākajās kinozālēs.

Kā ik gadu, "Riga IFF" sevī ietvers dažādas tematiskās filmu programmas, daudzveidīgus kino industrijas pasākumus, aktuālas publiskas diskusijas, un nu jau četrus konkursus. Sākot no 19. marta "Riga IFF" pieteikumus pieņem: "Riga IFF" Starptautiskajam pilnmetrāžas filmu konkursam (līdz 1. jūlijam), Short Riga Starptautiskajam un Nacionālajam īsfilmu konkursam (līdz 1. jūlijam), kā arī Short Riga Baltijas mūzikas video konkursam (līdz pat 7. augustam). Rezultāti tiks izziņoti līdz 2020. gada 10. septembrim. Pieteikšanās konkursiem ir bez maksas, izņemot Short Riga Starptautiskā īsfilmu konkursa pieteikumus, kas iesniegti pēc 1. maija.

Plašāka informācija par nosacījumiem, termiņiem un balvām pieejama rigaiff.lv.

"Riga IFF" radošā direktore Sonora Broka uzsver: “Iepriekšējos gados iedibināto konkursu prestižs pieaug un ar katru gadu saņemam aizvien vairāk filmu pieteikumu kā pilnmetrāžas, tā īsfilmu kategorijās. Starptautiskie konkursi ir platforma, kas ļauj koncentrēti vēstīt par festivāla kinematogrāfiskajām izvēlēm, kā arī platforma, kas debijas filmu režisoriem nereti paver durvis uz prestižu kinofestivālu programmām. Likumsakarīgi, festivāla konkursu programmas piesaista arī vislielāko interesi kino veidotāju un starptautisko mediju vidē.”

Tādējādi festivāls vietējam skatītājam ne vien sniedz koncentrētu ieskatu pasaules kino, bet arī atved pasauli uz Rīgu – seansos uz jautājumu un atbilžu sesijām viesojas pasaulē pazīstami kino veidotāji un aktieri, ļaujot katram skatītājam kļūt par sarunas biedru.

Riga IFF radošā direktore Sonora Broka.
Riga IFF radošā direktore Sonora Broka. Foto: Ieva Čīka/LETA

Arī šogad īsfilmu konkursu žūrija izvēlēsies vienu darbu, kas varēs kandidēt uz Eiropas Kino akadēmijas (EFA) balvu “Eiropas īsfilma.” Short Riga kuratore Anna Zača atzīmē: “No 2019. gada esam starp 24 nozīmīgākajiem Eiropas īsformāta kino festivāliem, kas izvirza darbus Eiropas Kinoakadēmijas balvai par labāko īsfilmu. Šī statusa iegūšana norāda uz konkursa kvalitāti un nozīmi visā Eiropā. Tas sniedz lielāku atpazīstamību pasaulē un iespēju biežāk redzēt Latvijas autoru vārdus starp kinoakadēmijas nominantiem un balvu ieguvējiem.” Gada gaitā starptautiskā konkursa atlases komisija kopumā izvērtē vismaz 2000 īsfilmu: gan starp iesniegumiem, gan veicot izpēti. Atlasītie 2% darbu ir starptautiskajai un vietējai auditorijai visatbilstošākie – nacionālās un pasaules pirmizrādes, aktuālas tēmas un harmoniskas programmas sastāvdaļas.

Baltijas mūzikas video jeb BMV kuratores Agneses Loginas veidotais konkurss tiecas pierādīt, ka mūzikas video ir patstāvīgs un jaudīgs īsais formāts. Tas ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mūzikas video veidotāju gada notikums, kura seanss ik gadu norisinās neformālā ballītes gaisotnē, dodot iespēju apmeklētājiem sastapt video klipu veidotājus, mūziķus, kuratorus un konkursa starptautisko žūriju.

"Riga IFF" konkursus ik gadu vērtē starptautisku kino profesionāļu žūrija – ievērojamu kino festivālu kuratori, producenti, kino institūciju pārstāvji. RIGA IFF balvas tiek pasniegtas apbalvošanas ceremonijā, kas notiek festivāla otrajā sestdienā. Ar visu iepriekšējo gadu uzvarētāju un žūriju sastāva sarakstiem iespējams iepazīties festivāla mājaslapā.

Par festivālu

Rīgas Starptautiskais kino festivāls ir dibināts 2014. gadā un īsā laikā kļuvis par vienu no vērienīgākajiem kultūras notikumiem Latvijā. Tie ir ikgadēji kino svētki, kas starptautisko kino industriju iepazīstina ar aktuāliem autordarbiem no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm un pašmāju kino skatītāju ar pasaules aktualitātēm. Festivāls sekmē sabiedrības interesi par aktuālajām norisēm mūsdienu kino ainavā un rosina dialogu starp skatītājiem un filmu radītājiem.

Festivāla misija ir veidot starptautiski atpazīstamu kino notikumu, kas popularizē Rīgas tēlu, bagātina Ziemeļeiropas reģiona kultūrtelpu un veicina inteliģentas, atvērtas un aktīvas sabiedrības attīstību. 

Foto: Rīgas Starptautiskā kinofestivāla "Riga IFF" atklāšanas pasākums.

Festivāls top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ES programmas "Radošā Eiropa – MEDIA", Nacionālā Kino centra un Rīgas domes atbalstu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu