Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijā mastos pacelti 420 XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogi

LETA
Latvijā mastos pacelti 420 XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Šodien, brīdī, kad saule atradās zenīta augstākajā punktā, laikā no plkst.13.12 līdz 13.40 visā Latvijā pacelti XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogi, tādā veidā simbolizējot atbalstu dziedātājiem, dejotājiem un pūtēju orķestra dalībniekiem. Svētku atklāšana novados ir simbolisks un vienojošs brīdis - karogs plīvos līdz pat svētku pēdējai dienai, sagaidot atpakaļ mājās visus dalībniekus.

Plkst.13.23, skanot Dziesmai par Valmieru, dziesmu svētku karogs uzvilkts Valmieras pilsētas pašvaldības karoga mastā.

Mārupē, novada kora dziesmu pavadījumā, plkst.13.28 pacelts svētku karogs ar Dziesmu un deju svētku zīmi, kuru iedziedājis jauktais koris «Mārupe».

Kuldīgā Dziesmu svētku īpašais karogs plīvo Pilsētas dārzā, kur to uzvilka pieredzējušākie dalībnieki.

Rēzeknē Dziesmu svētku karogs pacelts virs Kultūras nama.

Īpaši veidots Ventspils Dziesmu svētku karogs pacelts Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Jelgavā šis karogs plīvo karoga mastā pie Jelgavas kultūras nama. Dziesmu un deju svētku karogi nu plīvo arī Alūksnē, Amatā un Ādažos, Saulkrastos un Baldonē, Cēsu novadā un Saldū, Jaunpilī un Jumpravā, kopā pavisam 420 vietās.

Jau ziņots, ka XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku atklāšana šodien sākās ar īpaši izveidotu karogu pacelšanu 420 Latvijas vietās, aģentūru LETA iepriekš informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Svētku atklāšana novados ir simbolisks un vienojošs brīdis. Svētku dalībnieki, kas dosies uz Rīgu, un mājās palicēji kopā pacels karogu, kas plīvos līdz pat svētku pēdējai dienai, sagaidot mājās dalībnieku, klāstīja svētku galvenais režisors.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Rīgā notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu