Daiļās mūziķes Balanas laiž klajā izsmalcinātu mūzikas video

FOTO: Squiz Hamilton

Publicēts māsu Balanas jaunais mūzikas videoklips - Pētera Vaska duets vijolei un čellam «Castillo Interior». Tā ir pārdomu pilna meditācija, kuru vietām pārtrauc enerģētiski uzlādēta mūzika, paužot cilvēka tieksmi meklēt atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem. Ideja par šo skaņdarbu komponistam Pēterim Vaskam radās, iedvesmojoties no 1577. gadā rakstītās grāmatas, kuras autore bija svētā Terēze no Avilas. Pētera Vaska «Castillo Interior» jeb «Dvēseles pils» arī savu nosaukumu guva no 16. gs. rakstītās grāmatas, kura vēl joprojām nav zaudējusi savu aktualitāti.

Interesanti, ka jaunajam mūzikas video tērpus radījis viens no pasaulē ievērojamākajiem un izsmalcinātākajiem modes zīmoliem «La Perla». Iedvesmojoties no māsu Balanas harismātiskā talanta, «La Perla» dizaineri vēlējās radīt abām mūziķēm skatuves tērpus - vakarkleitas ar slaveno itāļu mežģīni. Tērpu tapšanas process bijis piedzīvojumu pilns - kleitu dizaineri sekoja māsām un viņu intensīvajai muzikālajai darbībai visā pasaulē, lai radītu visaugstākās kvalitātes vakarkleitas, kas atbilstu Kristīnes un Margaritas personībām. Speciāli radītajās kleitās māsas Balanas arī debitēja Berlīnes Filharmonijā, kur kopā ar Berlīnes Simfonisko Orķestri un diriģentu Stanliju Dodsu (Stanley Dodds) pirmo reizi atskaņoja Johanesa Brāmsa Dubultkoncertu.

Šomēnes Kristīne un Margarita kopā ar Marčigianas Filharmonisko simfonisko orķestri dosies tūrē pa prestižākajām Itālijas koncertzālēm.

Uz augšu